ZVEZDA OKREČILA ZEBRE: Kanga i Boaći najavili derbi sa Partizanom (VIDEO+GALERIJA)

13.04.2017. 18:53
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol protiv Borca
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol protiv Borca / Izvor: MN Press

Crveno-beli stigli do 25. pobede u šampionatu.

Crvena zvezda u pobedničkom raspoloženju dočekuje derbi sa Partizanom posle pobede nad čačanskim Borcem rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjem kolu regularnog dela seezone. Crveno-beli će duel sa ljutim rivalom (utorak, 17.30) dočekati sa tri boda više od komšija, pošto su odradili posao u meču sa poslednjeplasiranim timom Superlige.

SUPERLIGA: Crno-beli slavili u Novom Pazaru, treći put u nizu, Partizan iz dvojke u keca (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE: Neverovatan RASPLET, poznati svi PROTIVNICI Zvezde i Partizana (VIDEO)

Trener Zvezde Miodrag Božović promešao je karte. Crnogorski stručnjak odmarao je Mičela Donalda i Ričmonda Boaćija, koji je ušao na teren u drugom poluvremenu, a šansu od prvog minuta su dobili Nenad Milijaš i Srđan Vujaklija.

Crveno-beli nisu briljirali protiv „fenjeraša“, naprotiv. Čačani su bili bliži vođstvu u prvom poluvremenu, ali su Galvao i Drašković propustili velike šanse. Kazna je usledila u 36. minutu, pošto je Gelor Kanga iskoristio sumnjivo dosuđen penal posle duela Janičića sa Plavšićem.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio bez klasične prilike za gol, a pokušaje iz daljine imali su Mihailo Ristić i Nenad Milijaš iz slobodnog udarca. Takođe, još jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru gostiju viđena je u petom minutu, ali je pištaljka sudije Đokića ovoga puta ostala nema posle starta nad Ristićem.

Crveno-beli su igrali u "leru" i u nastavku meča. Viđeno je samo dva-tri uzbuđenja pred golom "zebri", a domaćin je duplirao vođstvo u 87. minutu posle promašenog penala Džona Ruiza. Na odbijenu loptu je natrčao Ričmond Boaći i iz drugog pokušaja savladao golmana Mišića.

CRVENA ZVEZDA – BORAC 2:0 (1:0)

STRELCI: Kanga u 36 i Boaći u 87. minutu.

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 2.000.

SUDIJA: Nenad Đokić (Užice).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Le Talek, Luković, Milošević (od 60 Ruiz), Račić, Milijaš – Plavšić (od 82. Adžić), Kanga, Ristić, Vujaklija (od 71. Boaći).

BORAC: Aleksić (od 82.Mišić), Obradović, Drašković, Janičić, Sajčić, M. Kostić, Zoćević, L. Jovanović, Tijago (od 71. Maričić), Marković, Mihajlović (od 69. Punoševac).