ZVEZDO, ČUVAJ SE TOKMAKA: Velika želja večitih vodila Mađare do pobede nad Trabzonom

08.09.2022. 23:42
FK Ferencvaroš
FK Ferencvaroš / Izvor: Profimedia

Opasan igrač.

Fudbaleri Ferencvaroša savladali su Trabzonspor 3:2 u prvom kolu grupe H Lige Evrope, a Mađare do pobede je vodio Tokmak Nguen, inače velika želja Crvene zvezde i Partizana tokom prethodnih prelaznih rokova.

U ZVEZDI BESNE NA SUDIJE: Ako je bio penal za njih, bio je i za nas

TOPLA SCENA NA KRAJU: Igrači zvezde utučeni, a Delije zapevale omiljenu pesmu Dejana Stankovića

ZVEZDAŠI PLJUJU JEDNOG ČOVEKA, ALI NE SRNIĆA! Razumeju sve, no OVO ne praštaju

Omaleni veznjak je prednost Mađarima doneo već u petom minutu, fino je proturio loptu pokraj golmana gostiju, a svoju odličnu igru u prvom delu krunisao i realizovanim penalom u 44. minutu.

Pre toga je Eldar Ćivić nagazio protivnika, zaradio crveni karton i ostavio domaće sa desetoricom.

Ni to nije poremetilo domaće, pa su drugi gol postigli u 29. minutu. Adama Traore je pogodio na asistenciju Nguena.

Maksi Gomez je u 39. minutu smanjio rezultat, ali je nedugo zatim ponovo bio strelac Nguena iz pomenutog jedanaesterca.

U nastavku su gosti uspeli da smanje golom Bozoka na 3:2, ali više od toga nisu mogli. Doduše, u 87. minutu su izjednačili, Jusufa Jazidžija je izjednačio, ali je VAR poništio taj pogodak, pa su bodovi ostali u Budimpešti.

Sledeći meč tim Stanislava Čerčesova očekuje u Monaku, dok Trabzonspor dočekuje Crvenu zvezdu.

Od ostalih rezultata ove večeri Sosijedad je slavio na Old Trafordu protiv Mančester junajteda (0:1), dok je Lacio bio bolji od Fejnorda 4:2.