ЗВЕЗДО, ЧУВАЈ СЕ ТОКМАКА: Велика жеља вечитих водила Мађаре до победе над Трабзоном

08.09.2022. 23:42
FK Ferencvaroš
ФК Ференцварош / Извор: Профимедиа

Опасан играч.

Фудбалери Ференцвароша савладали су Трабзонспор 3:2 у првом колу групе Х Лиге Европе, а Мађаре до победе је водио Токмак Нгуен, иначе велика жеља Црвене звезде и Партизана током претходних прелазних рокова.

У ЗВЕЗДИ БЕСНЕ НА СУДИЈЕ: Ако је био пенал за њих, био је и за нас

ТОПЛА СЦЕНА НА КРАЈУ: Играчи звезде утучени, а Делије запевале омиљену песму Дејана Станковића

ЗВЕЗДАШИ ПЉУЈУ ЈЕДНОГ ЧОВЕКА, АЛИ НЕ СРНИЋА! Разумеју све, но ОВО не праштају

Омалени везњак је предност Мађарима донео већ у петом минуту, фино је протурио лопту покрај голмана гостију, а своју одличну игру у првом делу крунисао и реализованим пеналом у 44. минуту.

Пре тога је Елдар Ћивић нагазио противника, зарадио црвени картон и оставио домаће са десеторицом.

Ни то није пореметило домаће, па су други гол постигли у 29. минуту. Адама Траоре је погодио на асистенцију Нгуена.

Макси Гомез је у 39. минуту смањио резултат, али је недуго затим поново био стрелац Нгуена из поменутог једанаестерца.

У наставку су гости успели да смање голом Бозока на 3:2, али више од тога нису могли. Додуше, у 87. минуту су изједначили, Јусуфа Јазиџија је изједначио, али је ВАР поништио тај погодак, па су бодови остали у Будимпешти.

Следећи меч тим Станислава Черчесова очекује у Монаку, док Трабзонспор дочекује Црвену звезду.

Од осталих резултата ове вечери Сосиједад је славио на Олд Трафорду против Манчестер јунајтеда (0:1), док је Лацио био бољи од Фејнорда 4:2.