DOBAR START: Zvezda POBEDOM započela pripreme na Kipru (GALERIJA)

31.01.2017. 16:49
Kipar
Kipar / Izvor: Srbija Danas

Dobra partija izabranika Miodraga Božovića.

Crvena zvezda je u prvoj proveri na Kipru savladala Šopron 1:0 (0:0). Jedini gol postigao je Zoran Rendulić, početkom drugog poluvremena.

Prvo poluvreme poreklo je u neizvesnoj igri, bez izrazitih šansi na obe strane. Igralo se borbeno između dva šesnaesterca, pa je tek sredinom prvog dela viđena prva prilika. Orlandić je dobro odreagovao glavom, ali je njegov udarac završio pored stative. Uzvratili su fudbaleri Šoprona odličnom akcijom i šutem iz blizine, međutim, Nemanja Supić je bio sjajno postavljen i još boljom intervencijom sačuvao mrežu.

Već početkom drugog poluvremena, Zvezda je došla u vođstvo. Posle centaršuta sa desne strane, Rendulić se najbolje snašao u gužvi i zakucao loptu u mrežu Mađara. Nedugo zatim opet je Petar Orlandić mogao da se proslavi, izašao je sam na golmana Šoprona, ali je u želji da ga lobuje, čuvar mreže mađarskog drugoligaša izašao kao pobednik.

Narednu proveru Zvezda ima 2. februara, u 14 časova, protiv drugoligaša Olimpije iz Rumunije, dok je u planu i duel protiv ruskog Volgara. Još se traži rival za 5. februar, kao i za generalnu probu, koja je na programu 11. ili 12. februara.