ДОБАР СТАРТ: Звезда ПОБЕДОМ започела припреме на Кипру (ГАЛЕРИЈА)

31.01.2017. 16:49
Kipar
Кипар / Извор: Србија Данас

Добра партија изабраника Миодрага Божовића.

Црвена звезда је у првој провери на Кипру савладала Шопрон 1:0 (0:0). Једини гол постигао је Зоран Рендулић, почетком другог полувремена.

Прво полувреме порекло је у неизвесној игри, без изразитих шанси на обе стране. Играло се борбено између два шеснаестерца, па је тек средином првог дела виђена прва прилика. Орландић је добро одреаговао главом, али је његов ударац завршио поред стативе. Узвратили су фудбалери Шопрона одличном акцијом и шутем из близине, међутим, Немања Супић је био сјајно постављен и још бољом интервенцијом сачувао мрежу.

Већ почетком другог полувремена, Звезда је дошла у вођство. После центаршута са десне стране, Рендулић се најбоље снашао у гужви и закуцао лопту у мрежу Мађара. Недуго затим опет је Петар Орландић могао да се прослави, изашао је сам на голмана Шопрона, али је у жељи да га лобује, чувар мреже мађарског друголигаша изашао као победник.

Наредну проверу Звезда има 2. фебруара, у 14 часова, против друголигаша Олимпије из Румуније, док је у плану и дуел против руског Волгара. Још се тражи ривал за 5. фебруар, као и за генералну пробу, која је на програму 11. или 12. фебруара.