18°C
06.05.2024.
117.1117
109.3684

GRUPA F: Lukaku "odveo" Hrvate u osminu finala, Borjan "pomogao" Maroku da ode u nokaut fazu

01.12.2022. 17:55
Andrej Kramarić i Aksel Vicel
Andrej Kramarić i Aksel Vicel / Izvor: Profimedia

Drama.

Fudbalske reprezentacije Maroka i Hrvatske plasirale su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru posle vrlo zanimljivih mečeva u poslednjem kolu takmičenja u F grupi.

KOŠ ZA OGIJA: Mozzart organizuje veliki humanitarni basket turnir za lečenje Ognjena Kapate

OVO SU SVI ČEKALI: Piksi progovorio o statusu Vlahovića

NAJZAD SE OGLASIO RAJKOVIĆ! Piksi doneo odluku, pa ZBOG SUPRUGE ANE Predrag je prekinuo tišinu (FOTO)

Maroko je novom pobedom obezbedio prvo mesto pred nokaut fazu, pošto je slavio protiv Kanade 2:1 (2:1), dok je Hrvatska kroz iglene uši izborila plasman među 16 najboljih na Mundijalu, pošto se u poslednjim minutima pošteno ispromašivao napadač Belgije Romelu Lukaku. Na kraju meča remi po meri vicešampiona sveta, Hrvatska - Belgija 0:0.

Hrvatska - Belgija 0:0

Stadion: Ahmad Bin Ali.

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska).

Hrvatska je bila bolji rival u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da krunišu kvalitetniju partiju u polju. Hrvatima je dosuđen jedanaesterac u 15, muntu zbog faula karaska nad Kramarićem, ali je sudija Entoni Tejlor promenio odluku, pošto je pregledao snimak i konstatovao da je prethodno Lovren bio u ofsajdu.

"Kockasti" su dodatno pojačali ritam u nastavku meča, Kovačić je imao odličan šut pod prečku, ali je sjajno reagovao Kurtoa u 50. minutu. "Crveni đavoli" su se probudili, a rezervista Romelu Lukaku je pogodio stativu u 61. minutu i tako propustio najbolju šansu za svoju reprezentaciju.

Pokušao je zatim Modrić za Hrvatsku, ali je Kurtoa bio uspešniji.A, onda je Lukaku mogao da se proslavi u 87. minutu. Ipak, loše je reagovao u dobroj poziciji.

I onda drama u 90. minutu. Lukaku je bio sam na drugoj stativi, ali je grudima samo dodao loptu Livakoviću koji je već bio na travi.

Još jednom je snažni napadač mogao da postane heroj Belgijanaca, ali se nije snašao... Lukaku je postao tragičar, Hrvatska je kao drugoplasirana u osmini finala Mundijala.

Fudbalska reprezentacija Maroka
Fudbalska reprezentacija Maroka / Izvor: Profimedia

Kanada - Maroko 1:2 (1:2)

Strelci: (Aguer ag 40 - Ziješ 4, En Nesiri 23)

Stadion: Al Tumana.

Sudija: Rafael Klaus (Brazil).

Maroko je odlično započeo meč sa Kanadom. Brzo je poveo sa 2:0 golovima Hakima Ziješa u četvrtom i Jusefa En-Nesirija u 23. minutu.

Vođstvu selekcije iz Afrike u dobroj meri je kumovao Milan Borjan. Golman Kanade je načinio veliki kiks kod vodećeg gola Maroka, pošto je ispucao loptu pravo na nogu Ziješu, koji je plasirao zatim u praznu mrežu.

Kanada je uspela da vrati rezultatsku niezvesnost u finišu prvog dela igre, pošto je Najef Aguer nespretno zatresao svoju mrežu posle centaršuta sa levog boka.

Kanađani su bili blizu izjednačenja u 71. minutu, ali lopta nije prešla celim obimom gol liniju posle pokušaja glavom Hačinsona. Na kraju je Maroko zauzeo lidersko mesto u F grupi. Zasluženo, jer je osvojio sedam bodova u jakoj konkurenciji.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.