ГРУПА Ф: Лукаку "одвео" Хрвате у осмину финала, Борјан "помогао" Мароку да оде у нокаут фазу

01.12.2022. 17:55
Andrej Kramarić i Aksel Vicel
Андреј Крамарић и Аксел Вицел / Извор: Профимедиа

Драма.

Фудбалске репрезентације Марока и Хрватске пласирале су се у осмину финала Светског првенства у Катару после врло занимљивих мечева у последњем колу такмичења у Ф групи.

КОШ ЗА ОГИЈА: Mozzart организује велики хуманитарни баскет турнир за лечење Огњена Капате

ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ: Пикси проговорио о статусу Влаховића

НАЈЗАД СЕ ОГЛАСИО РАЈКОВИЋ! Пикси донео одлуку, па ЗБОГ СУПРУГЕ АНЕ Предраг је прекинуо тишину (ФОТО)

Мароко је новом победом обезбедио прво место пред нокаут фазу, пошто је славио против Канаде 2:1 (2:1), док је Хрватска кроз иглене уши изборила пласман међу 16 најбољих на Мундијалу, пошто се у последњим минутима поштено испромашивао нападач Белгије Ромелу Лукаку. На крају меча реми по мери вицешампиона света, Хрватска - Белгија 0:0.

Хрватска - Белгија 0:0

Стадион: Ахмад Бин Али.

Судија: Ентони Тејлор (Енглеска).

Хрватска је била бољи ривал у првом полувремену, али нису успели да крунишу квалитетнију партију у пољу. Хрватима је досуђен једанаестерац у 15, мунту због фаула караска над Крамарићем, али је судија Ентони Тејлор променио одлуку, пошто је прегледао снимак и констатовао да је претходно Ловрен био у офсајду.

"Коцкасти" су додатно појачали ритам у наставку меча, Ковачић је имао одличан шут под пречку, али је сјајно реаговао Куртоа у 50. минуту. "Црвени ђаволи" су се пробудили, а резервиста Ромелу Лукаку је погодио стативу у 61. минуту и тако пропустио најбољу шансу за своју репрезентацију.

Покушао је затим Модрић за Хрватску, али је Куртоа био успешнији.А, онда је Лукаку могао да се прослави у 87. минуту. Ипак, лоше је реаговао у доброј позицији.

И онда драма у 90. минуту. Лукаку је био сам на другој стативи, али је грудима само додао лопту Ливаковићу који је већ био на трави.

Још једном је снажни нападач могао да постане херој Белгијанаца, али се није снашао... Лукаку је постао трагичар, Хрватска је као другопласирана у осмини финала Мундијала.

Fudbalska reprezentacija Maroka
Фудбалска репрезентација Марока / Извор: Профимедиа

Канада - Мароко 1:2 (1:2)

Стрелци: (Агуер аг 40 - Зијеш 4, Ен Несири 23)

Стадион: Ал Тумана.

Судија: Рафаел Клаус (Бразил).

Мароко је одлично започео меч са Канадом. Брзо је повео са 2:0 головима Хакима Зијеша у четвртом и Јусефа Ен-Несирија у 23. минуту.

Вођству селекције из Африке у доброј мери је кумовао Милан Борјан. Голман Канаде је начинио велики кикс код водећег гола Марока, пошто је испуцао лопту право на ногу Зијешу, који је пласирао затим у празну мрежу.

Канада је успела да врати резултатску ниезвесност у финишу првог дела игре, пошто је Најеф Агуер неспретно затресао своју мрежу после центаршута са левог бока.

Канађани су били близу изједначења у 71. минуту, али лопта није прешла целим обимом гол линију после покушаја главом Хачинсона. На крају је Мароко заузео лидерско место у Ф групи. Заслужено, јер је освојио седам бодова у јакој конкуренцији.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.