21.01.2024. 18:47
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Očekivan trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP 87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8) u meču 17. kola ABA lige.

PAPRENO: Poznata cena ulaznica za finalni turnir Kupa Radivoja Koraća u NišuKevin Panter, Branko Lazić

PAPRENO: Poznata cena ulaznica za finalni turnir Kupa Radivoja Koraća u Nišu

”ŠTA KOJI K***C RADIŠ”: Trener Atlante POBESNEO zbog Bogdanovića (VIDEO)Bogdan Bogdanović

”ŠTA KOJI K***C RADIŠ”: Trener Atlante POBESNEO zbog Bogdanovića (VIDEO)

Dejan Radonjić se trenutno ne provodi baš najbolje u TurskojDejan Radonjić

Dejan Radonjić se trenutno ne provodi baš najbolje u Turskoj

Crveno-beli su u pohod na 38. uzastopnu pobedu nad timom iz Železnika krenuli odlično i već posle prve deonice stekli dvocifrenu prednost.

Posebno raspoložen je bio kapiten Branko Lazić koji je uvodnoj četvrtini postigao deset poena.

U drugom delu igre videli smo nešto bolju predstavu gostiju koji su posle poena Stojanovića stigli na zaostatak od svega četiri poena na dva minuta do kraja poluvremena.

Ipak, Zvezda je uspela da do velikog odmora ponovo vrati dvocifrenu prednost. Posle trojke Davidovca bilo je plus 14 i domaći su čak izašli kao pobednici u ovoj deonici.

ABA LIGA, 17. KOLO

CRVENA ZVEZDA - FMP 87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Ilija Belošević, Miloš Hadžić, Vladimir Vesković

Crvena zvezda: Smart 13, Lazarević 2, Hanga 2, Davidovac 5, Mitrović 12, Lazić 17, Tobi 6, Bolomboj 2, Ilić 1, Giedraitis 7, Gilespi 3, Mateus 17 (14 asistencija)

FMP: Živanović, Foster 10, Rebec 4, Subotić 14, Pavićević 1, Roberts 5, Stepanović 4, Šaranović 8, Matović, Stojanović 4, Kuzmić 4

U nastavku je Zvezda kontrolisala meč i nije dozvolila protivniku da se primakne kao u drugoj deonici. Jago Mateus je dao svoj doprinos u trećem kvartalu. Omaleni Brazilac je imao učinak kao i Branko Lazić u uvodnoj četvrtini.

Poslednjih deset minuta bilo je puko odrađivanje posla i četvrtina koju je domaći tim rešio sa 15 poena razlike. Vicešampiona ABA lige je upisao 15. trijumf i tim Joanisa Sferopulosa se dodatno učvrstio na čelnoj poziciji.

Najraspoloženiji je bio Jago Mateus sa 17 poena i 14 asistencija. Lazić je imao isti broj poena kao brazilski plejmejker. Dvocifreni kod Zvezde su bili još Smart sa 13 i Mitrović sa poenom manje.

U timu FMP-a, Subotić je imao 14 poena, a Foster 10.

Sledeće nedelje Crvena zvezda dočekuje Partizan u derbiju 18. kola. FMP gostuje Splitu.