Звезда по 38. узастопни пут победила ФМП

21.01.2024. 18:47
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Очекиван тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП 87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8) у мечу 17. кола АБА лиге.

ПАПРЕНО: Позната цена улазница за финални турнир Купа Радивоја Кораћа у НишуKevin Panter, Branko Lazić

ПАПРЕНО: Позната цена улазница за финални турнир Купа Радивоја Кораћа у Нишу

”ШТА КОЈИ К***Ц РАДИШ”: Тренер Атланте ПОБЕСНЕО због Богдановића (ВИДЕО)Bogdan Bogdanović

”ШТА КОЈИ К***Ц РАДИШ”: Тренер Атланте ПОБЕСНЕО због Богдановића (ВИДЕО)

Дејан Радоњић се тренутно не проводи баш најбоље у ТурскојDejan Radonjić

Дејан Радоњић се тренутно не проводи баш најбоље у Турској

Црвено-бели су у поход на 38. узастопну победу над тимом из Железника кренули одлично и већ после прве деонице стекли двоцифрену предност.

Посебно расположен је био капитен Бранко Лазић који је уводној четвртини постигао десет поена.

У другом делу игре видели смо нешто бољу представу гостију који су после поена Стојановића стигли на заостатак од свега четири поена на два минута до краја полувремена.

Ипак, Звезда је успела да до великог одмора поново врати двоцифрену предност. После тројке Давидовца било је плус 14 и домаћи су чак изашли као победници у овој деоници.

АБА ЛИГА, 17. КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8)

Дворана: Штарк арена

Судије: Илија Белошевић, Милош Хаџић, Владимир Весковић

Црвена звезда: Смарт 13, Лазаревић 2, Ханга 2, Давидовац 5, Митровић 12, Лазић 17, Тоби 6, Боломбој 2, Илић 1, Гиедраитис 7, Гилеспи 3, Матеус 17 (14 асистенција)

ФМП: Живановић, Фостер 10, Ребец 4, Суботић 14, Павићевић 1, Робертс 5, Степановић 4, Шарановић 8, Матовић, Стојановић 4, Кузмић 4

У наставку је Звезда контролисала меч и није дозволила противнику да се примакне као у другој деоници. Јаго Матеус је дао свој допринос у трећем кварталу. Омалени Бразилац је имао учинак као и Бранко Лазић у уводној четвртини.

Последњих десет минута било је пуко одрађивање посла и четвртина коју је домаћи тим решио са 15 поена разлике. Вицешампиона АБА лиге је уписао 15. тријумф и тим Јоаниса Сферопулоса се додатно учврстио на челној позицији.

Најрасположенији је био Јаго Матеус са 17 поена и 14 асистенција. Лазић је имао исти број поена као бразилски плејмејкер. Двоцифрени код Звезде су били још Смарт са 13 и Митровић са поеном мање.

У тиму ФМП-а, Суботић је имао 14 поена, а Фостер 10.

Следеће недеље Црвена звезда дочекује Партизан у дербију 18. кола. ФМП гостује Сплиту.