BUDUĆNOST UVEK KORAK IZA: Tobi i Teodosić vodili Zvezdu do pobede (VIDEO)

05.11.2023. 19:48
Majk Tobi
Majk Tobi / Izvor: MN Press

Crveno-beli upisali peti trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23) u meču šestog kola ABA lige.

OBJAVLJEN SNIMAK MILOŠA TEODOSIĆA: Neke stvari se nikad ne menjaju (VIDEO)Miloš Teodosić

OBJAVLJEN SNIMAK MILOŠA TEODOSIĆA: Neke stvari se nikad ne menjaju (VIDEO)

TOPIĆ OPET BRILJIRAO: Mega slavila protiv DalmatinacaNikola Topić

TOPIĆ OPET BRILJIRAO: Mega slavila protiv Dalmatinaca

EVROLIGA: Partizan NAJBOLJI u četiri, Zvezda u jednoj kategoriji!KK Partizan, KK Crvena zvezda

EVROLIGA: Partizan NAJBOLJI u četiri, Zvezda u jednoj kategoriji!

Tim Janisa Sferopulosa je nešto sporije počeo meč. Gosti su bili agilniji i startovali duel odlično, pa su na sredini prve deonice imali plus sedam.

Reagovao je trener domaćih tajm-autom i to je urodilo plodom. Zvezda je već do kraja prvog kvartala preokrenula rezultat i imala tri poena suficita.

Odličan je bio i početak druge deonice za crveno-bele. Na teren je kročio Miloš Teodosić i igra Zvezde je izgledala mnogo kompaktnije. Upravo je posle njegovog pasa, Jago Mateus pogodio trojku kojom su domaći otišli na najveću prednost u tom trenutku, bilo je 29:20 na osam minuta do poluvremena.

Vrlo raspoloženi su bili i jedni i drugi u ofanzivnom delu igre. Kod Zvezde je prednjačio Tobi koji je pogodio tri trojke u prvom poluvremenu. Pokušavali su gosti da pariraju raspucanoj Zvezdi, ali je domaći tim na veliki odmor otišao sa prednošću od 11 poena.

ABA LIGA, ŠESTO KOLO

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23)

Hala: Štark arena

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Luka Kardum

Crvena zvezda: Lazarević 1, Teodosić 10, Hanga, Davidovac 9, Mitrović 4, Nejpir 14, Tobi 23, Bolomboj 4, Ilić, Nedović 16, Giedraitis 7, Jago Mateus 7

Budućnost: Ilić, Megi 13, Ros 6, Makundu 5, Grbović, Džouns 17, Jagodić-Kuridža 2, Vilijams 10, Rajt 17, Popović 2, Pol 14

Crveno-beli su dobro krenuli i u trećem kvartalu i posle trojke Nejpira prednost domaćih je bila 17 poena. Izgledalo je da bi Zvezda u tim trenucima mogla da ode na nedostižnu razliku, ali nisu se predavali gosti.

Prvo Rajt, a potom i energični Vilijams probudili su "plave" koji su posle trojke Brendona Pola stigli na svega minus četiri na 11 minuta do kraja.

Lazarević je bio polovičan sa slobodnih bacanja na drugoj strani, da bi Džons pogodio sa poludistance. Četvrtinu je završio Teodosić sa trojkom i Zvezda je imala plus šest pred poslednjih deset minuta meča.

Domaći su bolje otvorili i četvrti deo igre i veoma brzo stigli na plus 12, pa je trener gostiju Petar Mijović morao već posle minut i po da traži tajm-aut. Nakon toga, Budućnost se spustila ponovo na minus šest. Nisu Podgoričani bili daleko od totalnog rezultatskog egala, ali je situacija na terenu govorila da Zvezda drži konce ove utakmice.

Kao i krajem treće deonice, Miloš Teodosić je dao jednu važnu trojku na pet minuta do kraja kojom je odbio novi nalet gostiju. Makundu je pogodio uz faul na dva minuta do kraja, ali snažni centar nije bio precizan iz dodatnog slobodnog bacanja kojim bi gosti stigli na svega minus tri. "Kazna" je usledila na drugoj strani kada je Nedović pogodio trojku kojom je i definitivno rešio utakmicu.

Zvezda je ostvarila petu pobedu u regionalnom takmičenju, dok je Budućnost zabeležila prvi poraz, pa su dve ekipe sada poravnate na prvom mestu zajedno sa Partizanom.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Majk Tobi sa 23 poena, Nedović je imao 16, a Nejpir 14, dok je Miloš Teodosić postigao deset poena uz šest asistencija. Kod Budućnosti je Džouns imao 17 poena, koliko i Rajt koji je dodao i šest asistencija.