БУДУЋНОСТ УВЕК КОРАК ИЗА: Тоби и Теодосић водили Звезду до победе (ВИДЕО)

05.11.2023. 19:48
Majk Tobi
Мајк Тоби / Извор: МН Press

Црвено-бели уписали пети тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23) у мечу шестог кола АБА лиге.

ОБЈАВЉЕН СНИМАК МИЛОША ТЕОДОСИЋА: Неке ствари се никад не мењају (ВИДЕО)MiloÅ¡ Teodosić

ОБЈАВЉЕН СНИМАК МИЛОША ТЕОДОСИЋА: Неке ствари се никад не мењају (ВИДЕО)

ТОПИЋ ОПЕТ БРИЉИРАО: Мега славила против ДалматинацаNikola Topić

ТОПИЋ ОПЕТ БРИЉИРАО: Мега славила против Далматинаца

ЕВРОЛИГА: Партизан НАЈБОЉИ у четири, Звезда у једној категорији!KK Partizan, KK Crvena zvezda

ЕВРОЛИГА: Партизан НАЈБОЉИ у четири, Звезда у једној категорији!

Тим Јаниса Сферопулоса је нешто спорије почео меч. Гости су били агилнији и стартовали дуел одлично, па су на средини прве деонице имали плус седам.

Реаговао је тренер домаћих тајм-аутом и то је уродило плодом. Звезда је већ до краја првог квартала преокренула резултат и имала три поена суфицита.

Одличан је био и почетак друге деонице за црвено-беле. На терен је крочио Милош Теодосић и игра Звезде је изгледала много компактније. Управо је после његовог паса, Јаго Матеус погодио тројку којом су домаћи отишли на највећу предност у том тренутку, било је 29:20 на осам минута до полувремена.

Врло расположени су били и једни и други у офанзивном делу игре. Код Звезде је предњачио Тоби који је погодио три тројке у првом полувремену. Покушавали су гости да парирају распуцаној Звезди, али је домаћи тим на велики одмор отишао са предношћу од 11 поена.

АБА ЛИГА, ШЕСТО КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23)

Хала: Штарк арена

Судије: Дамир Јавор, Сашо Петек, Лука Кардум

Црвена звезда: Лазаревић 1, Теодосић 10, Ханга, Давидовац 9, Митровић 4, Нејпир 14, Тоби 23, Боломбој 4, Илић, Недовић 16, Гиедраитис 7, Јаго Матеус 7

Будућност: Илић, Меги 13, Рос 6, Макунду 5, Грбовић, Џоунс 17, Јагодић-Куриџа 2, Вилијамс 10, Рајт 17, Поповић 2, Пол 14

Црвено-бели су добро кренули и у трећем кварталу и после тројке Нејпира предност домаћих је била 17 поена. Изгледало је да би Звезда у тим тренуцима могла да оде на недостижну разлику, али нису се предавали гости.

Прво Рајт, а потом и енергични Вилијамс пробудили су "плаве" који су после тројке Брендона Пола стигли на свега минус четири на 11 минута до краја.

Лазаревић је био половичан са слободних бацања на другој страни, да би Џонс погодио са полудистанце. Четвртину је завршио Теодосић са тројком и Звезда је имала плус шест пред последњих десет минута меча.

Домаћи су боље отворили и четврти део игре и веома брзо стигли на плус 12, па је тренер гостију Петар Мијовић морао већ после минут и по да тражи тајм-аут. Након тога, Будућност се спустила поново на минус шест. Нису Подгоричани били далеко од тоталног резултатског егала, али је ситуација на терену говорила да Звезда држи конце ове утакмице.

Као и крајем треће деонице, Милош Теодосић је дао једну важну тројку на пет минута до краја којом је одбио нови налет гостију. Макунду је погодио уз фаул на два минута до краја, али снажни центар није био прецизан из додатног слободног бацања којим би гости стигли на свега минус три. "Казна" је уследила на другој страни када је Недовић погодио тројку којом је и дефинитивно решио утакмицу.

Звезда је остварила пету победу у регионалном такмичењу, док је Будућност забележила први пораз, па су две екипе сада поравнате на првом месту заједно са Партизаном.

Најефикаснији код црвено-белих био је Мајк Тоби са 23 поена, Недовић је имао 16, а Нејпир 14, док је Милош Теодосић постигао десет поена уз шест асистенција. Код Будућности је Џоунс имао 17 поена, колико и Рајт који је додао и шест асистенција.