ABA LIGA: Megi srpski DERBI (FOTO)

25.12.2016. 18:51
Ognjen Jaramaz

Panteri ostaju na začelju tabele.

Ekipa Mega Leksa je slavila u srpskom derbiju 15.kola ABA lige (76:72). Bio je to duel "fenjeraša" u kojem je od starta vođena izjednačena borba, da bi gosti pred kraj prve deonice stekli neznantnu prednost i blagu dominaciju.

KOŠARKAŠICA ZAVODNICA: Kad Valentina ČESTITA Božić ona to radi VRELO (FOTO)

U 11.minutu bilo je 18:24, ali je ekipa Mege onda krenula u silovit juriš i poenima Jaramaza napravila preokret u 14.minutu (30:29).

Domaći su zadržali minimalnu prednost na odlasku na veliki odmor, da bi u nastavku dodali gas iz sve snage (42:37, 20.minut, 48:29, 22.minut).

ABA LIGA: Novica ZGROMIO goste iz Skoplja (VIDEO+FOTO)

Mega je krajem treće deonice stigla i na plus 12 (27.minut 58:46), a do kraja susreta se sve vrtelo oko te razlike.

Tim iz Železnika je bezuspešno pokušavao da se vrati u igru, a Mega je igrala sve sigurnije (70:53, 34.minut), pa je sredinom četvrtog perioda izgledalo da je sve bilo rešeno.

Međutim, nisu tako mislili Panteri, trgli su se i serijom 8:0 stigli nadomak preokreta 74:72, ali je Lazarević četiri sekunde pre kraja napravio faul.  Posle toga Novak je bio siguran sa linije penala i stavio tačku na susret.

SUROVI PARTIZANOVAC: Moćnom evroligašu UBACIO 40 poena (FOTO)

U pobedničkom timu raspoloženi su bili Jaramaz, Mušidi i Kaba, a u redovima Pantera, bolji od ostalih bili su Davidovac, Čović I Bolden.

MEGA LEKS – FMP  76:72 (18:22, 26:17, 16:14, 16:19 )

DVORANA: PSC Pinki.

GLEDALACA: 1.400.

SUDIJE: Hordov, Obrknežević, Stepanović.

MEGA LEKS: Mušidi 16, R.Đoković, Jaramaz 16, Spasojević 2, Milisavljević, Glogovac, Kaba 12, Zagorac 5, Čančar 7, Simeunović 4, Novak 12, Marelja 2.

FMP: Radanov, Čović 13, Davidovc 16, Apić 8, Lazarević 4, Bursać, Šešlija, Kutlešić 2, Žižić 7, Ljubičić 8, Kaplanović, Bolden 14.

Mornar – Cibona (20)

TABELA: Crvena zvezda 14-0, Partizan 12-3, Cedevita 10-4, Cibona 10-4, Budućnost 10-4, Igokea 8-7, Olimpija 6-8, Zadar 5-9, Krka 5-9, Mega Leks 5-10, Mornar 4-10,  FMP 4-11, MZT 4-11, Karpoš Sokoli 4-11.