25.12.2016. 18:51
Ognjen Jaramaz
Огњен Јарамаз

Пантери остају на зачељу табеле.

Екипа Мега Лекса је славила у српском дербију 15.кола АБА лиге (76:72). Био је то дуел "фењераша" у којем је од старта вођена изједначена борба, да би гости пред крај прве деонице стекли незнантну предност и благу доминацију.

КОШАРКАШИЦА ЗАВОДНИЦА: Кад Валентина ЧЕСТИТА Божић она то ради ВРЕЛО (ФОТО)

У 11.минуту било је 18:24, али је екипа Меге онда кренула у силовит јуриш и поенима Јарамаза направила преокрет у 14.минуту (30:29).

Домаћи су задржали минималну предност на одласку на велики одмор, да би у наставку додали гас из све снаге (42:37, 20.минут, 48:29, 22.минут).

АБА ЛИГА: Новица ЗГРОМИО госте из Скопља (ВИДЕО ФОТО)

Мега је крајем треће деонице стигла и на плус 12 (27.минут 58:46), а до краја сусрета се све вртело око те разлике.

Тим из Железника је безуспешно покушавао да се врати у игру, а Мега је играла све сигурније (70:53, 34.минут), па је средином четвртог периода изгледало да је све било решено.

Међутим, нису тако мислили Пантери, тргли су се и серијом 8:0 стигли надомак преокрета 74:72, али је Лазаревић четири секунде пре краја направио фаул.  После тога Новак је био сигуран са линије пенала и ставио тачку на сусрет.

СУРОВИ ПАРТИЗАНОВАЦ: Моћном евролигашу УБАЦИО 40 поена (ФОТО)

У победничком тиму расположени су били Јарамаз, Мушиди и Каба, а у редовима Пантера, бољи од осталих били су Давидовац, Човић И Болден.

МЕГА ЛЕКС – ФМП  76:72 (18:22, 26:17, 16:14, 16:19 )

ДВОРАНА: ПСЦ Пинки.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.400.

СУДИЈЕ: Хордов, Обркнежевић, Степановић.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 16, Р.Ђоковић, Јарамаз 16, Спасојевић 2, Милисављевић, Глоговац, Каба 12, Загорац 5, Чанчар 7, Симеуновић 4, Новак 12, Мареља 2.

ФМП: Раданов, Човић 13, Давидовц 16, Апић 8, Лазаревић 4, Бурсаћ, Шешлија, Кутлешић 2, Жижић 7, Љубичић 8, Каплановић, Болден 14.

Морнар – Цибона (20)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 14-0, Партизан 12-3, Цедевита 10-4, Цибона 10-4, Будућност 10-4, Игокеа 8-7, Олимпија 6-8, Задар 5-9, Крка 5-9, Мега Лекс 5-10, Морнар 4-10,  ФМП 4-11, МЗТ 4-11, Карпош Соколи 4-11.