ABA LIGA: Nova Zvezda igra po starom, razbijen Mornar u Beogradu (FOTO)

01.10.2017. 22:50
Matijas Lesor
Matijas Lesor / Izvor: MN Press

Rutinska pobeda crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde odbranu titule u ABA ligi započeli su ubedljivom pobedom protiv Mornara u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 88:77 (19:12, 28:18, 23:20, 18:27). Tim crveno-belih koji je pretrpeo mnogo promena i sa novim trenerom Dušanom Alimpijevićem, pokazao je da će igrati veoma slično filozofiji koju je postavio Dejan Radonjić sa fanatičnom odbranom, ali i sa veoma brzim napadom. Zvezda je do pobede došla bez Branka Lazića i Pere Antića, a na tribinama je bio i proslavljeni trener Svetislav Pešić.

Početak nije bio mnogo efikasan, ali je Zvezda brzo uspostavila kontrolu na meču. Matijas Lesor je podigao sve u dvorani sa dva sjajna zakucavanja, a crveno-beli su brzo stigli do vođstva 13:6. Da je odbrana i dalje važan adut u igri Crvene zvezde bilo je jasno na kraju prvog perioda pošto je domaćin dozvolio Mornaru samo 12 poena.

Potpuno su se razigrali izabranici Dušana Alimpijevića u drugoj deonici, kao da im je trebalo malo vremena da se dobro sporazumeju u prvoj zvaničnoj utakmici ovog tima. Tejlor Ročesti je bio precizan sa distance, a delio je i asistencije saigračima i Zvezda je veoma brz stigla i do dvocifrene prednosti 25:14 u 13. minutu. Prednost domaćina je samo rasla i na poluvremenu je iznosila 47:30.

Nastavaka mreča nije doneo promenu na terenu. Zvezda je i dalje igrala veoma dobro, Mornar nije imao odgovor na takvu igru domaćina, ali je od polovine treće deonice ritam utakmice potpuno opao. Bilo je mnogo ličnih grešaka i odlazaka igrača na liniju penala, ali to nije promenilo situaciju na terenu pred poslednjih 10 minuta.

Poslednjih 10 minuta bilo je rutinsko odrađivanje posla za Zvezdu, mada je Mornar na kratko zapretio serijom 8-0 da bi mogao da učini završnicu interesantnijom. Međutim, tajm-aut Alimpijevića došao je u pravom trenutku, crveno-beli su ponovo igrali agresivniju odbranu i brzo se domaćin vratio na 19 poena prednosti (82:63) u 36. minutu i tako rešio pitanje pobednika.