ABA LIGA: Panterima dramatična završnica u Železniku, Olimpija blizu ispadanja (FOTO)

04.03.2019. 20:54
Marko Jeremić
Marko Jeremić / Izvor: Foto: FMP

FMP pobedio sa 64:63.

FMP je u Železniku u dramatičnoj završnici uspeo da savlada Olimpiju 64:63 (17:13, 9:23, 22:13, 16:14) u pretposlednjem meču 20. kola ABA lige. Ljubljančani posle ovog poraza imaju učinak od šest pobeda i 14 poraza i sa Krkom dele poslednju poziciju na tabeli.

AKO U POLUFINALU ABA LIGE BUDE IGRAN VEČITI DERBI: Ovo su termini mečeva Zvezde i Partizana (FOTO)

AMERI OPLELI PO TEU: Znali smo da NEĆE uspeti u NBA. Pušio je i pio alkohol! (FOTO)

Panteri su vodili tokom prve četvrtine, ali su odigrali veom loše u drugoj kada su postigli samo devet poena, pa je Olimpija imama dvocifrenu prednost na velikom odmoru 36:26. Imali su Ljubljančani u tri navrata i po 12 poena prednosti, ali su Panteri polako stizali prednost gostiju i počtkom poslednje deonice prešli u vođstvo. Razvila se velika borba u poslednjih 10 minuta, a Olimpija je u završnici trojkom Lapornika došli do 63:62. Ipak, Radovanović je sa penala bio previzan i doneo prednost FMP-u, dok gosti nisu uspeli da iskoriste poslednji napad i pogode za pobedu.

U redovima FMP najefikasniji je bio Stefan Momirov sa 14 poena, 12 je dodao Radoš Šešlija, dok je Aleksa Uskoković postigao 10. Najbolji u Olimpiji je bio Marvin Džons sa 17 poena, a 14 je postigao Luka Lapornik. Mirza Begić imao je učinak od 13 poena.

Pogledajte kako izgleda brazilska odbojkašica Taisa Menezes.