АБА ЛИГА: Пантерима драматична завршница у Железнику, Олимпија близу испадања (ФОТО)

04.03.2019. 20:54
Marko Jeremić
Марко Јеремић / Извор: Фото: ФМП

ФМП победио са 64:63.

ФМП је у Железнику у драматичној завршници успео да савлада Олимпију 64:63 (17:13, 9:23, 22:13, 16:14) у претпоследњем мечу 20. кола АБА лиге. Љубљанчани после овог пораза имају учинак од шест победа и 14 пораза и са Крком деле последњу позицију на табели.

АКО У ПОЛУФИНАЛУ АБА ЛИГЕ БУДЕ ИГРАН ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Ово су термини мечева Звезде и Партизана (ФОТО)

АМЕРИ ОПЛЕЛИ ПО ТЕУ: Знали смо да НЕЋЕ успети у НБА. Пушио је и пио алкохол! (ФОТО)

Пантери су водили током прве четвртине, али су одиграли веом лоше у другој када су постигли само девет поена, па је Олимпија имама двоцифрену предност на великом одмору 36:26. Имали су Љубљанчани у три наврата и по 12 поена предности, али су Пантери полако стизали предност гостију и почтком последње деонице прешли у вођство. Развила се велика борба у последњих 10 минута, а Олимпија је у завршници тројком Лапорника дошли до 63:62. Ипак, Радовановић је са пенала био превизан и донео предност ФМП-у, док гости нису успели да искористе последњи напад и погоде за победу.

У редовима ФМП најефикаснији је био Стефан Момиров са 14 поена, 12 је додао Радош Шешлија, док је Алекса Ускоковић постигао 10. Најбољи у Олимпији је био Марвин Џонс са 17 поена, а 14 је постигао Лука Лапорник. Мирза Бегић имао је учинак од 13 поена.

Погледајте како изгледа бразилска одбојкашица Таиса Менезес.