ABA LIGA: Cedevita trojkama srušila Partizan (VIDEO+FOTO)

09.12.2017. 20:43
Gos1
Gos1 / Izvor: MN Press

Jedanesto kolo.

Cedevita je kao gost pobedila Partizan u meču 11. kola ABA lige 92:82 (24:23, 20:21, 23:18, 25:20). Partizan se trećim uzastopnim porazom, a i trećim vezanim na domaćem parketu udaljio od plasmana u plej-of ABA lige, a Cedevita je meč prelomila fenomenalnim procentom šuta za tri poena. Crno-beli imaju skor 5-6 na polovini regularnog toka ABA lige i ukoliko se nešto drastično ne promen teško da će Partizan igrati u doigravanju.

SUMA IMA PORUKU ZA GROBARE: Želim Arsenal na žrebu! (FOTO)

PREMIJER LIGA: Milivojević i Arnautović u glavnim ulogama (VIDEO+FOTO)

Meč je počeo trojkom gostiju, ali je Partizan uzvratio serijom 7:0 i poveo 7:3, zatim i 10:5, što je i bila najveća prednost crno-belih u celom meču. Cedevita je uspela da stigne i prestigne crno-bele, vodila je 30:25, a onda je sevnula serija Partizana 9:0 u kojoj je šest poena postigao Andreja Stevanović, od čega dva spektakularna zakucavanja. Partizan je imao veliku šansu da na odmor ode sa plus četiri, imao je 15 sekudni za poslednji napad i vođstvo 44:42, ali se Miler spetljao, izgubio loptu, a Cedevita poentirala u kontri za 44:44 posle dve četvrtine.

A ŠTA KAŽU KLADIONICE: Evo kolike su šanse večitima da se domognu pehara Lige Evrope (FOTO)

SUPERLIGA SRBIJE: Veliko IZNENAĐENJE u Novom Sadu! Pavkov SRUŠIO Brđane! (FOTO)

MIŠKO POTVRDIO: Dilan Enis STIŽE u Crvenu zvezdu! (FOTO)

Veliki ljubimac Grobara ŽELI da se VRATI u Humsku! (FOTO)

Cedevita je bila bolja u trećoj deonici, koju je dobila sa pet razlike, a prednost je imala pre svega zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena. Blistao je Roko Leni Ukić, na kraju i najbolji strelac gostiju sa 23 poena.

TEKVONDO: Srpkinjama dve medalje u Bugarskoj

Kapiten Partizana Novica Veličković je prvi put ušao na teren u 31. minutu, kod vođstva Cedevite 67:64, a kod rezultata 69:68 za goste je nepotrebno napravio faul u napadu, ali je zatim poentirao za 71:71, na nešto više od pet minuta do kraja meča. Usledila je trojka Markote, pa loš napad Partizana sa dva promašaja, pa nova trojka gostiju za ključnih plus šest, odmah zatim i plus osam kojima su gosti prelomili meč. Partizan se serijom 6:0 vratio na samo minus tri, ali je Čeri trojkom sa osam metara stavio tačku na meč.

SP KLUBOVA: Pačuka i Al Džazira u polufinalu (FOTO)

U Partizanu je najefikasniji bio Najdžel Vilijams-Gos sa 25 poena, a dvocifen je bio još samo Patrik Miler sa 13. Ceveditu je predvodio fantastični Roko Leni Ukić (23 poena i šest asistencija), Musa je upisao 16, a Nikols 12 poena.

Partizan – Cedevita 82:92 (23:24, 21:20, 18:23, 20:25)
DVORANA: Aleksandar Nikolić. GLEDALACA: 3.850. SUDIJE: Matej Boltauzer, Sašo Petek i Matej Špendl.
PARTIZAN: Miler 15, Vilijams-Gos 25, Aranitović 2, Tanasković 7, Veličković 2, Tomić, Pecarski, Gavrilović 4, Andrić 7, Čakarević 4, Stevanović 9, Šalić 7.
CEDEVITA: Ukić 23, Krušlin 8, Perković, Katić, Nikols 12, Žganec 2, Musa 16, Čeri 10, Markota 5, Ramljak, Stipanović 8, Marfi 8.

Cibona – Crvena zvezda (18)

TABELA: Budućnost 10-1, Zvezda 8-2, Cedevita 8-3, FMP 5-6, Partizan 5-6, Zadar 5-6, Olimpija 5-6, Cibona 4-6, Mornar 4-6, Mega 4-7, Igokea 4-7, MZT 2-8.