ABA LIGA: Atraktivna Zvezda ulepšala Branku Laziću utakmicu života

12.02.2018. 19:35
Alen Omić
Alen Omić / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili protiv Zadra u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde bez problema su savladali Zadar rezultatom 97:67 u 20. kolu ABA lige i načinili novi korak ka prvoj poziciji uoči plej-ofa regionalnog takmičenja. Duel u dvorani "Aleksandar Nikolić" ostaće, međutim, prvenstveno upamćen po rekordu kapitena crveno-belih Branka Lazića (pročitajte OVDE) koji je sa 430 utakmica postao rekorder trofejnog kluba po broju odigranih mečeva.

Zadrani su bili ravnopravan rival domaćinu samo u uvodnoj deonici. Dalmatinci su dobro započeli meč, poveli sa 10:4, ali su crveno-beli zahvaljujući Lesoru i Bjelici brzo izjednačili rezultat.

Branko Lazić
Branko Lazić / Izvor: MN Press

Zahvaljujući trojci Dangubića Zvezda je pet sekundi pre kraja prve četvrtine povela sa 22:19 i vrlo brzo serijom 10:0 dešavanja na parketu okrenula su se na vodenicu lidera ABA lige. Gosti nisu imali rešenja za odbranu crveno-belih,  a na drugoj strani su se nizale atraktivne akcije koje je često završavao raspoloženi Lesor.

Zvezda je dodatno dodala gas početkom treće četvrtine. Džejms Feldin je u kratkom priodu ubacio tri trojke, važnu ulogu ponovo je odigrao Stefan Janković, pa je u 25. minutu bilo plus 20, 62:42.

Košarkaši domaćina kao da su se utrkivali ko će efektnije da kruniše uvežbane akcije. pa je malobrojna publika uživala. Crveno-beli su ponovo ubacili dvocifreni broj trojki (13) i u sjajnom raspoloženju odlaze na finalni turnir Kupa Radivoja Koraća u Nišu, gde će od četvrtka braniti prvi od tri trofeja koji su osvojeni prošle sezone.

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 97:67 (22:19, 25:17, 28:14,22:17)

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 1, Dobrić 8, Feldin 14 (4/4 za tri), Janković 11, Ročesti 2, Omić 14 (7/9 za dva), Lesor 13 (8sk), Enis 8 (7as), Jovanović 2, Bjelica 9.

ZADAR: Nouls 10, Bašić 6, Vladović 8, Ivanov 4, Jelenković, Krajina 16, Vuković 6, Brzoja 8, Erslan, Božić 9.

Mega - FMP 74:72

Olimpija - Partizan 89:87 posle produžetka (77:77)

Ponedeljak:

Crvena zvezda - Zadar 97:67

TABELA: Zvezda 17-3, Budućnost 16-4, Cedevita 15-5, Mornar 12-8, Partizan 10-10, Zadar 9-11, FMP 9-11, Olimpija 8-12, Mega 7-13, Igokea 7-13, Cibona 7-13, MZT 3-17.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.