АБА ЛИГА: Атрактивна Звезда улепшала Бранку Лазићу утакмицу живота

12.02.2018. 19:35
Alen Omić
Ален Омић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили против Задра у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде без проблема су савладали Задар резултатом 97:67 у 20. колу АБА лиге и начинили нови корак ка првој позицији уочи плеј-офа регионалног такмичења. Дуел у дворани "Александар Николић" остаће, међутим, првенствено упамћен по рекорду капитена црвено-белих Бранка Лазића (прочитајте ОВДЕ) који је са 430 утакмица постао рекордер трофејног клуба по броју одиграних мечева.

Задрани су били равноправан ривал домаћину само у уводној деоници. Далматинци су добро започели меч, повели са 10:4, али су црвено-бели захваљујући Лесору и Бјелици брзо изједначили резултат.

Branko Lazić
Бранко Лазић / Извор: МН Press

Захваљујући тројци Дангубића Звезда је пет секунди пре краја прве четвртине повела са 22:19 и врло брзо серијом 10:0 дешавања на паркету окренула су се на воденицу лидера АБА лиге. Гости нису имали решења за одбрану црвено-белих,  а на другој страни су се низале атрактивне акције које је често завршавао расположени Лесор.

Звезда је додатно додала гас почетком треће четвртине. Џејмс Фелдин је у кратком приоду убацио три тројке, важну улогу поново је одиграо Стефан Јанковић, па је у 25. минуту било плус 20, 62:42.

Кошаркаши домаћина као да су се утркивали ко ће ефектније да крунише увежбане акције. па је малобројна публика уживала. Црвено-бели су поново убацили двоцифрени број тројки (13) и у сјајном расположењу одлазе на финални турнир Купа Радивоја Кораћа у Нишу, где ће од четвртка бранити први од три трофеја који су освојени прошле сезоне.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЗАДАР 97:67 (22:19, 25:17, 28:14,22:17)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дангубић 5, Давидовац 10, Лазић 1, Добрић 8, Фелдин 14 (4/4 за три), Јанковић 11, Рочести 2, Омић 14 (7/9 за два), Лесор 13 (8ск), Енис 8 (7ас), Јовановић 2, Бјелица 9.

ЗАДАР: Ноулс 10, Башић 6, Владовић 8, Иванов 4, Јеленковић, Крајина 16, Вуковић 6, Брзоја 8, Ерслан, Божић 9.

Мега - ФМП 74:72

Олимпија - Партизан 89:87 после продужетка (77:77)

Понедељак:

Црвена звезда - Задар 97:67

ТАБЕЛА: Звезда 17-3, Будућност 16-4, Цедевита 15-5, Морнар 12-8, Партизан 10-10, Задар 9-11, ФМП 9-11, Олимпија 8-12, Мега 7-13, Игокеа 7-13, Цибона 7-13, МЗТ 3-17.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.