ABA LIGA: Zvezda čestitala pobedom navijačima Novu godinu, Stratos samleo Budućnost (FOTO)

30.12.2018. 20:49
Stratos Perperoglu
Stratos Perperoglu / Izvor: MN Press
Crveno-beli ostali neporaženi u ABA ligi.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u derbiju 13. kola Budućnost sa 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9) i tako završili godinu bez poraza u novoj sezoni ABA lige. Bila je ovo sedma uzastopna pobeda crveno-belih i sedmi uzastopni poraz Ppodgoričana u svim takmičenjima. Tim sa Malog Kalemegdana bio je bolji tokom prvog poluvremena kada je imao i 14 poena prednosti, ali je Budućnost uspela da se vrati i čak dođe do prednosti u trećoj deonici, ali su Perperoglu, Simanić i Odžo u poslednjoj četvrtini doneli preokret i trijumf Zvezdi.

Crveno-beli su odlično počeli meč sa dve trojka Simanića i Beron i poveli 6:0, ali je Budućnost brzo pregrmela početni šok i povela 9:8. To je bilo kratkog daha jer je Beron bio veoma raspoložen, a uključio se i Odžo pa je Zvezda stigla do 16:9 u 7. minutu, da bi dva minuta kasnije imala i prvu dvocifrenu prednost 21:11 koja je na prvom malom odmoru bila 23:11 čime su crveno-beli krunisali seriju 15-2. Početak druge četvrtine protekao je u sličnom tonu kao i prva, a Zvezda je stigla do maksimalnih 25:11. Budućnost je počela da igra bolje u napadu i pogađa šuteve, ali su crveno-beli imali spreman odgovor, pa je domaćin uspešno zadržavao dvocifrenu prednost i polovinom druge deonice 34:24. U poslednja dva minuta Podgoričani su ipak odigrali nešto bolje i na poluvreme otišli sa jednocifrenim zaostatkom 46:40.

Tim Milana Tomića veoma loše je počeo treću četvrtinu. Zvezdi je stao šut uz lošiju igru u napadu, dok je Budućnost nastavila da pogađa i polako, ali sigurno se približava crveno-belima i posle dve trojke Šehovića i Bitadzea prvo stigla do izjednačenja, a zatim posle dužeg vremena i do vođstva 50:47 u 25. minutu serijom 13-1. Zvezda je totalno stala u napadu, a poene su crveno-beli postizali sa linije za slobodna bacanja, a Nikolić je doneo Podgoričanima maksimalnih osam poena prednosti u 28. minutu 63:55. Ipak, u poslednja dva minuta Zvezda je serijom 8-0 stigla do izjednačenja 63:63 pred odlučujuću četvrtinu.

Kako se Zvezda mučila početkom treće deonice, u iste je probleme upala Budućnost na početku odlučujućih 10 minuta meča. Zvzeda je seriju 8-0 kojom je završila treću četvrtinu produžila i u četvrtoj deonici na 16-0 i vođstva 71:63 u 33. minutu. Natsavila je Zvezda sa dobrom igrom i posle prvih poena Budućnosti preko Bitadzea i u 36. minutu ponovo je tim sa Malog Kalemegdana imao dvocifrenu prednost 76:65 zahvaljujući Perperoglu i Odžu. Nastavio je iskusni Grk da nosi Zvezdu i ubrzo su crveno-beli imali 15 poena prednosti (84:69) dva minuta pre kraja. Ispostavilo se da je tada meč i bio rešen, a Zvezda je završila godinu bez poraza u ABA ligi.

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

GLEDALACA: 5.578.

SUDIJE: Petek, Radojković, Nedović.

CRVENA ZVEZDA: Regland 6, Čović, Kešelj 3, Perperoglu 23, Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 2, Beron 13, Ristić, Simanić 14, Cirbes 11, Odžo 9.

BUDUĆNOST: Džekson, Kol 21, Šeхović 3, E. Klark 8, Barović, K. Klark, Gordić 14, Bitadze 12, Omić 2, Popović 4, Bel, Nikolić 8.

Crvena zvezda – Budućnost 86:72

TABELA: Crvena zvezda 13-0, Cedevita 9-4, Budućnost 8-5, Mega Bemaks 8-5, Partizan 7-6, FMP 6-7, , Igokea 5-8, Mornar 5-8, Cibona 5-8, Olimpija 4-9, Zadar 4-9, Krka 4-9.

Pogledajte kako izgleda Marija Košutić, devojka srpskog reprezentativca Uroša Spajića.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.