АБА ЛИГА: Звезда честитала победом навијачима Нову годину, Стратос самлео Будућност (ФОТО)

30.12.2018. 20:49
Stratos Perperoglu
Стратос Перпероглу / Извор: МН Press

Црвено-бели остали непоражени у АБА лиги.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у дербију 13. кола Будућност са 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9) и тако завршили годину без пораза у новој сезони АБА лиге. Била је ово седма узастопна победа црвено-белих и седми узастопни пораз Ppodgoričana у свим такмичењима. Тим са Малог Калемегдана био је бољи током првог полувремена када је имао и 14 поена предности, али је Будућност успела да се врати и чак дође до предности у трећој деоници, али су Перпероглу, Симанић и Оџо у последњој четвртини донели преокрет и тријумф Звезди.

Црвено-бели су одлично почели меч са две тројка Симанића и Берон и повели 6:0, али је Будућност брзо прегрмела почетни шок и повела 9:8. То је било кратког даха јер је Берон био веома расположен, а укључио се и Оџо па је Звезда стигла до 16:9 у 7. минуту, да би два минута касније имала и прву двоцифрену предност 21:11 која је на првом малом одмору била 23:11 чиме су црвено-бели крунисали серију 15-2. Почетак друге четвртине протекао је у сличном тону као и прва, а Звезда је стигла до максималних 25:11. Будућност је почела да игра боље у нападу и погађа шутеве, али су црвено-бели имали спреман одговор, па је домаћин успешно задржавао двоцифрену предност и половином друге деонице 34:24. У последња два минута Подгоричани су ипак одиграли нешто боље и на полувреме отишли са једноцифреним заостатком 46:40.

Тим Милана Томића веома лоше је почео трећу четвртину. Звезди је стао шут уз лошију игру у нападу, док је Будућност наставила да погађа и полако, али сигурно се приближава црвено-белима и после две тројке Шеховића и Битадзеа прво стигла до изједначења, а затим после дужег времена и до вођства 50:47 у 25. минуту серијом 13-1. Звезда је тотално стала у нападу, а поене су црвено-бели постизали са линије за слободна бацања, а Николић је донео Подгоричанима максималних осам поена предности у 28. минуту 63:55. Ипак, у последња два минута Звезда је серијом 8-0 стигла до изједначења 63:63 пред одлучујућу четвртину.

Како се Звезда мучила почетком треће деонице, у исте је проблеме упала Будућност на почетку одлучујућих 10 минута меча. Звзеда је серију 8-0 којом је завршила трећу четвртину продужила и у четвртој деоници на 16-0 и вођства 71:63 у 33. минуту. Натсавила је Звезда са добром игром и после првих поена Будућности преко Битадзеа и у 36. минуту поново је тим са Малог Калемегдана имао двоцифрену предност 76:65 захваљујући Перпероглу и Оџу. Наставио је искусни Грк да носи Звезду и убрзо су црвено-бели имали 15 поена предности (84:69) два минута пре краја. Испоставило се да је тада меч и био решен, а Звезда је завршила годину без пораза у АБА лиги.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9)

ДВОРАНА: Александар Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.578.

СУДИЈЕ: Петек, Радојковић, Недовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 6, Човић, Кешељ 3, Перпероглу 23, Давидовац 2, Ненадић 3, Лазић 2, Берон 13, Ристић, Симанић 14, Цирбес 11, Оџо 9.

БУДУЋНОСТ: Џексон, Кол 21, Шеховић 3, Е. Кларк 8, Баровић, К. Кларк, Гордић 14, Битадзе 12, Омић 2, Поповић 4, Бел, Николић 8.

Црвена звезда – Будућност 86:72

ТАБЕЛА: Црвена звезда 13-0, Цедевита 9-4, Будућност 8-5, Мега Бемакс 8-5, Партизан 7-6, ФМП 6-7, , Игокеа 5-8, Морнар 5-8, Цибона 5-8, Олимпија 4-9, Задар 4-9, Крка 4-9.

Погледајте како изгледа Марија Кошутић, девојка српског репрезентативца Уроша Спајића.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.