ABA LIGA: Zvezda tek posle PRODUŽETKA pobedila Megu, odličan debi Tompsona (VIDEO+FOTO)

09.01.2017. 20:12
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli ostvarili 17. trijumf u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda uspela je da slavi na teškom gostovanju u Sremskoj Mitrovici protiv Mega Leksa i to tek posle jednog produžetka sa 81:69 (20:21, 23:11, 14:17, 10:18, 14:2) i tako ostvarili 17. pobedu u ABA ligi. Posle napornog puta i povratka iz Litvanije sa meča protiv Žalgirisa bio je očigledan umor kod crveno-belih, ali su ipak uspeli da trijumfuju mada im je bilo potrebno dodatnih pet minuta igre zahvaljujući Kuzmiću, dok je odličan debi imao i Dion Tompson.

Nešto bolji rival bili su učenici Dejana Milojevića na početku meča. Zvezdi je malo sporije palila posle napornog puta do Kaunasa i nazad na meč Evrolige protiv Žalgirisa, a Mega je pokušala i uspevala tokom prve četvrtine da izvuče maksimalnu korist u takvoj situaciji. Zagorac i Mušidi povukli su domaćina koji je imao minimalnu prednost na početku, ali je Zvezda brzo uspostavila ravnotežu, a timovi su počeli da se smenjuju u vođstvu. Ipak, bilo je očigledno da su igrači crveno-belih uspavani iako su dobre role imali Kuzmić i Dobrić, a do prvih poena u Zvezdinom dresu došao je i Din Tompson. Ipak, Mega je imala minimalnu prednost posle prve četvrtine.

Gostima iz Beograda bilo je potrebno svega tri minuta da preokrenu rezultata i meč ubace u, ove sezone, prepoznatljiv Zvezdin ritam. Tomspon je postigao šest poena u nizu, pridružio mu se Simonović, da bi Jović i Bjelica krunisali seriju 12-0 za vođstvo Zvezde 36:24 u 17. minutu. Mega se na kratko trgla iz letargije trojkom Novaka, ali su Jović i Bjelica ipak goste odveli do dvocifrene prednosti na velikom odmoru (43:32).

Kao da je poluvreme poremetilo ritam crveno-belih, pošto je četa Dejana Radonjića kao i bna početku meča sporije krenula. To u uvodnih par minuta nije bio problem pošto su pogađali Jović, Bjelica i Kuzmić, ali je bilo očigledno da Mega može da zapreti. To se i dogodilo sredinom treće četvrtine posle serije pogodaka Kabe, Čančara i Mušidija koji je trojkom  doveo Megu na samo poena zaostatka 50:49 u 27. minutu, pa je Radonjić morao da zatraži prvi tajm aut u novoj godini. Međutim, Mega nije uspela da iskoristi taj nalet i do kraja deonice nije postigla više nijedan poen, a crveno-beli su uspeli da se odlepe na osam peona razloike 57:49.

Poslednjih 10 minuta meča otvoreno je poenima na obe strane, da bi zatim usledili ponovo sušni minuti u kojima se Mega ipak bolje snašla i prišla preko Kabe i Jaramaza na 59:55 u 35. minutu. Usledio je period igre poen za poen, da bi Zvezda u poslednjih 60 sekundi ušla sa samo dva poena prednosti (63:61). Kuzmić je promašio za Zvezdu, a da drama bude potpuna pobrinuo se Jaramaz koji je 27 sekundi pre kraja doneo izjednačenje. Usledila je penal završnica u kojoj su bili precizni Kuzmić i Jovbić za Zvezdu i Jaramaz za Megu, pa se otišlo u produžetke pošto su Lazić i Kuzmić promašili šuteve za pobedu crveno-belih.

U dodatnih pet minuta Mušidi i Jaramaz su neuspešno pokušali brzim trojkama da donesu Megi prednost, što je Zvezda umela da kazni pošto je prvo Kuzmić pogodio za dva, a zatim Simonović trojku i potom Lazić sa penala za vođstvo crveno-belih 74:67 tri minuta pre kraja produžetka. Marelja je prekinuo na kratko seriju crveno-belih, ali je Kuzmić ponovo bio precizan, da bi Lazić trojkom pred ulazak u poslednji minut stavio tačku na teško izvojevanu pobedu Zvezde.

MEGA LEKS - CRVENA ZVEZDA  69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14)

DVORANA: Pinki

SUDIJE: Vojinović, Nešković, Obrknežević

GLEDALACA: 2.300

MEGA LEKS: Mušidi 14, Jaramaz 15, Spasojević, Glogovac, Kaba 10, Zagorac 10, Čančar 9, Simeunović, Novak 3, Kapetanović, Marelja 8.

CRVENA ZVEZDA: Volters 3, Tompson 10, Dangubić 4, Mitrović 1, Lazić 5, Dobrić 4, Simonović 11, Dženkins 5, Gudurić, Jović 10, Kuzmić 16, Bjelica 12.

ABA LIGA, 17. kolo:

Ponedeljak:

Mega Leks - Crvena zvezda 69:81 p.p (67:67)

Igokea - FMP Železnik (17)

TABELA: Zvezda 17-0, Partizan 14-3, Cedevita 12-5, Budućnost 12-5, Cibona 11-6, Igokea 9-7, Olimpija 7-10, Zadar 6-11, Mornar 6-11, FMP 5-11, Mega 5-12, Krka 5-12, Karpoš Sokoli 5-12, MZT 4-13.