АБА ЛИГА: Звезда тек после ПРОДУЖЕТКА победила Мегу, одличан деби Томпсона (ВИДЕО+ФОТО)

09.01.2017. 20:12
Zvezda
Звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели остварили 17. тријумф у регионалном такмичењу.

Црвена звезда успела је да слави на тешком гостовању у Сремској Митровици против Мега Лекса и то тек после једног продужетка са 81:69 (20:21, 23:11, 14:17, 10:18, 14:2) и тако остварили 17. победу у АБА лиги. После напорног пута и повратка из Литваније са меча против Жалгириса био је очигледан умор код црвено-белих, али су ипак успели да тријумфују мада им је било потребно додатних пет минута игре захваљујући Кузмићу, док је одличан деби имао и Дион Томпсон.

Нешто бољи ривал били су ученици Дејана Милојевића на почетку меча. Звезди је мало спорије палила после напорног пута до Каунаса и назад на меч Евролиге против Жалгириса, а Мега је покушала и успевала током прве четвртине да извуче максималну корист у таквој ситуацији. Загорац и Мушиди повукли су домаћина који је имао минималну предност на почетку, али је Звезда брзо успоставила равнотежу, а тимови су почели да се смењују у вођству. Ипак, било је очигледно да су играчи црвено-белих успавани иако су добре роле имали Кузмић и Добрић, а до првих поена у Звездином дресу дошао је и Дин Томпсон. Ипак, Мега је имала минималну предност после прве четвртине.

Гостима из Београда било је потребно свега три минута да преокрену резултата и меч убаце у, ове сезоне, препознатљив Звездин ритам. Томспон је постигао шест поена у низу, придружио му се Симоновић, да би Јовић и Бјелица крунисали серију 12-0 за вођство Звезде 36:24 у 17. минуту. Мега се на кратко тргла из летаргије тројком Новака, али су Јовић и Бјелица ипак госте одвели до двоцифрене предности на великом одмору (43:32).

Као да је полувреме пореметило ритам црвено-белих, пошто је чета Дејана Радоњића као и бна почетку меча спорије кренула. То у уводних пар минута није био проблем пошто су погађали Јовић, Бјелица и Кузмић, али је било очигледно да Мега може да запрети. То се и догодило средином треће четвртине после серије погодака Кабе, Чанчара и Мушидија који је тројком  довео Мегу на само поена заостатка 50:49 у 27. минуту, па је Радоњић морао да затражи први тајм аут у новој години. Међутим, Мега није успела да искористи тај налет и до краја деонице није постигла више ниједан поен, а црвено-бели су успели да се одлепе на осам пеона разлоике 57:49.

Последњих 10 минута меча отворено је поенима на обе стране, да би затим уследили поново сушни минути у којима се Мега ипак боље снашла и пришла преко Кабе и Јарамаза на 59:55 у 35. минуту. Уследио је период игре поен за поен, да би Звезда у последњих 60 секунди ушла са само два поена предности (63:61). Кузмић је промашио за Звезду, а да драма буде потпуна побринуо се Јарамаз који је 27 секунди пре краја донео изједначење. Уследила је пенал завршница у којој су били прецизни Кузмић и Јовбић за Звезду и Јарамаз за Мегу, па се отишло у продужетке пошто су Лазић и Кузмић промашили шутеве за победу црвено-белих.

У додатних пет минута Мушиди и Јарамаз су неуспешно покушали брзим тројкама да донесу Меги предност, што је Звезда умела да казни пошто је прво Кузмић погодио за два, а затим Симоновић тројку и потом Лазић са пенала за вођство црвено-белих 74:67 три минута пре краја продужетка. Мареља је прекинуо на кратко серију црвено-белих, али је Кузмић поново био прецизан, да би Лазић тројком пред улазак у последњи минут ставио тачку на тешко извојевану победу Звезде.

МЕГА ЛЕКС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14)

ДВОРАНА: Пинки

СУДИЈЕ: Војиновић, Нешковић, Обркнежевић

ГЛЕДАЛАЦА: 2.300

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 14, Јарамаз 15, Спасојевић, Глоговац, Каба 10, Загорац 10, Чанчар 9, Симеуновић, Новак 3, Капетановић, Мареља 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 3, Томпсон 10, Дангубић 4, Митровић 1, Лазић 5, Добрић 4, Симоновић 11, Џенкинс 5, Гудурић, Јовић 10, Кузмић 16, Бјелица 12.

АБА ЛИГА, 17. коло:

Понедељак:

Мега Лекс - Црвена звезда 69:81 п.п (67:67)

Игокеа - ФМП Железник (17)

ТАБЕЛА: Звезда 17-0, Партизан 14-3, Цедевита 12-5, Будућност 12-5, Цибона 11-6, Игокеа 9-7, Олимпија 7-10, Задар 6-11, Морнар 6-11, ФМП 5-11, Мега 5-12, Крка 5-12, Карпош Соколи 5-12, МЗТ 4-13.