ZVEZDINA RUTINA PROTIV ZADRA: Gosti ostali na -39

11.02.2024. 19:43
KK Crvena zvezda, Jago dos Santos
KK Crvena zvezda, Jago dos Santos / Izvor: MN Press

Nastavljena ABA liga...

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Zadra u Beogradu, rezultatom 93:54 u okviru 20. kolu ABA lige.

PARTIZAN PREKINUO SERIJU PORAZA: Obradović apostrofirao JEDNU stvar posle pobede u LaktašimaKK Partizan

REVANŠIRAO SE LEBRONOVOM NASLEDNIKU: Stojakovićeva partija karijere (VIDEO)Andrej Stojaković

REVANŠIRAO SE LEBRONOVOM NASLEDNIKU: Stojakovićeva partija karijere (VIDEO)

KAPITEN DOMINIRAO: Plavšić predvodio Megu do pobede nad Mornarom Uroš Plavšić

KAPITEN DOMINIRAO: Plavšić predvodio Megu do pobede nad Mornarom

ABA LIGA, 20 kolo

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 93:54 (31:12, 22:10, 20:18, 20:14)

Dvorana: Beogradska Arena

Sudije: Tomislav Hordov, Milan Nedović, Aleksandar Milojević.

CRVENA ZVEZDA: Smart 15 (4/8 za tri), Lazarević 10, Hanga 5, Davidovac 8, Mitrović 10 (8 sk), Tobi 2, Bolomboj 11, Ilić 3, Nedović 8, Gedraitis 6, Gilespi 2, Dos Santos 13 (3/6 za tri, 6 as)

ZADAR: Dejvis 6, Klarica 2, Vujačić, Žganec 3, Mazalin 11, Lakić 5, Mekić 1, Jambrović 5, Drežnjak 5, Grbić, Božić 16, Ramljak

Izabranici Janisa Sferopulosa daleko su bolje ušli u meč, Jago je nastavio tamo gde je stao pre par dana protiv Žalgirisa, trojku je pogodio i Gedraitis.

Posle druge trojke Jaga dos Santosa Zvezda je vodila sa 17:5, a na drugoj strani je Božić, po običaju, bio raspoložen.

Prednost domaćih je samo nastavila da raste, razigrao se Nedović, dodao je i Hanga odlične minute, pa je na kraju prve četvrtine bilo 31:12. Posle Smartove trojke bilo je +22, Zadar je zaista bio u podređenom položaju večeras u "Beogradskoj areni".

Bilo je neverovatnih 44:16 posle poena Lazarevića sa linije za slobodna bacanja na skoro 4 minuta do kraja poluvremena, a isti igrač je pogodio i trojku u narednom napadu za maksimalnih 47:18. Kada je Ilić postigao poen za Zvezdu, bilo je +30, a upravo na dva minuta pre kraja poluvremena svi igrači crveno-belih su se upisali u strelce.

Podsetimo, Zvezda je večeras bez Lazića, Teodosića, Topića i Tompkinsa.

Crveno-beli su spustili gas posle +42 na startu treće deonice, a Zadar je uspeo da serijom 11:0 donekle i svede razliku na manje potresnu po njih.

Dešavale su se i početničke greške košarkaša Zadra večeras, izgubljene lopte su se dešavale i u poslednjoj deonici, pa je prednost domaćina ponovo narasla i do +40 posle trojke Smarta.

U Zadru 16 poena za Božića, jedini je bio dvocifren u svom timu. Kod Zvezde Smart 15, Jago 13, Bolomboj 11, Mitrović 10 i Lazarević po 10, Davidovac i Nedović po 8...