ЗВЕЗДИНА РУТИНА ПРОТИВ ЗАДРА: Гости остали на -39

11.02.2024. 19:43
KK Crvena zvezda, Jago dos Santos
KK Црвена звезда, Јаго дос Сантос / Извор: МН Press

Настављена АБА лига...

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Задра у Београду, резултатом 93:54 у оквиру 20. колу АБА лиге.

ПАРТИЗАН ПРЕКИНУО СЕРИЈУ ПОРАЗА: Обрадовић апострофирао ЈЕДНУ ствар после победе у ЛакташимаKK Partizan

РЕВАНШИРАО СЕ ЛЕБРОНОВОМ НАСЛЕДНИКУ: Стојаковићева партија каријере (ВИДЕО)Andrej Stojaković

РЕВАНШИРАО СЕ ЛЕБРОНОВОМ НАСЛЕДНИКУ: Стојаковићева партија каријере (ВИДЕО)

КАПИТЕН ДОМИНИРАО: Плавшић предводио Мегу до победе над Морнаром UroÅ¡ PlavÅ¡ić

КАПИТЕН ДОМИНИРАО: Плавшић предводио Мегу до победе над Морнаром

АБА ЛИГА, 20 коло

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЗАДАР 93:54 (31:12, 22:10, 20:18, 20:14)

Дворана: Београдска Арена

Судије: Томислав Хордов, Милан Недовић, Александар Милојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 15 (4/8 за три), Лазаревић 10, Ханга 5, Давидовац 8, Митровић 10 (8 ск), Тоби 2, Боломбој 11, Илић 3, Недовић 8, Гедраитис 6, Гилеспи 2, Дос Сантос 13 (3/6 за три, 6 ас)

ЗАДАР: Дејвис 6, Кларица 2, Вујачић, Жганец 3, Мазалин 11, Лакић 5, Мекић 1, Јамбровић 5, Дрежњак 5, Грбић, Божић 16, Рамљак

Изабраници Јаниса Сферопулоса далеко су боље ушли у меч, Јаго је наставио тамо где је стао пре пар дана против Жалгириса, тројку је погодио и Гедраитис.

После друге тројке Јага дос Сантоса Звезда је водила са 17:5, а на другој страни је Божић, по обичају, био расположен.

Предност домаћих је само наставила да расте, разиграо се Недовић, додао је и Ханга одличне минуте, па је на крају прве четвртине било 31:12. После Смартове тројке било је 22, Задар је заиста био у подређеном положају вечерас у "Београдској арени".

Било је невероватних 44:16 после поена Лазаревића са линије за слободна бацања на скоро 4 минута до краја полувремена, а исти играч је погодио и тројку у наредном нападу за максималних 47:18. Када је Илић постигао поен за Звезду, било је 30, а управо на два минута пре краја полувремена сви играчи црвено-белих су се уписали у стрелце.

Подсетимо, Звезда је вечерас без Лазића, Теодосића, Топића и Томпкинса.

Црвено-бели су спустили гас после 42 на старту треће деонице, а Задар је успео да серијом 11:0 донекле и сведе разлику на мање потресну по њих.

Дешавале су се и почетничке грешке кошаркаша Задра вечерас, изгубљене лопте су се дешавале и у последњој деоници, па је предност домаћина поново нарасла и до 40 после тројке Смарта.

У Задру 16 поена за Божића, једини је био двоцифрен у свом тиму. Код Звезде Смарт 15, Јаго 13, Боломбој 11, Митровић 10 и Лазаревић по 10, Давидовац и Недовић по 8...