13°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

PREOKRET U KALIFORNIJI: Bogdan i Beli imali NAJGORE poluvreme u karijeri! A onda je proradio Srpski INAT!

22.12.2018. 08:06
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia

Odigrano 10 mečeva u NBA.

Prethodne noći odigrano je 10 utakmica u NBA. Od Srba na parketu su se našli Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, čiji je Sakramento posle velike drame savladao Memfis sa 102:99. Ovaj meč će dugo ostati u sećanju Bogiju i Belom, obzirom da su odigrali možda i najlošije poluvreme u karijerama.

ABA LIGA: Trijumf FMP-a, Apić razbio Zadar (VIDEO)

EVROLIGA: Sjajno drugo poluvreme Bajerna nedovoljno za pobedu, LUDNICA u Rusiji i Grčkoj (VIDEO+FOTO)

BRAUN SE OGLASIO NA TVITERU: Nije OK da se ljudi ne plaćaju (FOTO)

Bogdanović je za 11 minuta do odmora u igri, samo dva puta šutirao na koš Grizlija (0/1 za dva, 0/1 za tri poena), dok je sa linije za slobodna bacanja iz pet pokušaja pogodio samo dvaput, uz jedno dodavanje i ukradenu loptu.

Profesor prvi put ove sezone nije se našao u startnoj petorci, ali će sigurno pamtiti sve promašaje za 15 minuta provedenih na parketu. Za trojke je šutirao 0/6, ali je upisao po uhvaćenu loptu i blokadu, uz dve asistencije.

Velike promene u drugom poluvremenu, najavio je Nemanja sa dve vezane trojke u nastavku duela, da bi potpuna dominacija Kraljeva usledila sredinom trećeg perioda i u poslednjem kvartalu. Grizliji su pred kraj treće četvrtine imali +17 (74:57), da bi na scenu stupio Bogdan Bogdanović sa dve uzastopne trojke i tri pogođena bacanja. U tim trenucima, srpski reprezentativac je postigao čak 11 od 13 poena Sakramenta, koji su prišli Memfisu samo na šest poena prednosti (68:74).

Raspucali su se tada Kraljevi, Hild je pogodio za tri poena, ali su se gosti novom serijom sa šest uzastopnih poena ponovo rezultatski odvojili. Sakramento je držao Badi Hild sa novih osam poena i novim povratkom domaćina u utakmicu.

Bjelica je sjajno zakucao, a u narednom napadu Bogdan pogodio još jednu trojku na Nemanjinu asistenciju. Maestralni Bogdanović je u tim trenucima delio lopte kao na traci, pa su poenima Hilda i Foksa, Kraljevi na 1:17 pre kraja došli do potpunog preokreta (98:97). Usledili su novi poeni Koli-Stajna sa "bacanja", da bi poslednji šut uputio Mark Gasol i promašio za tri i produžetak. Pečat na trijumf Kraljeva stavio je Hild sa nova dva poena.

Ujedno, Badi je bio najefikasniji sa 28 poena, Bogdan je dodao 14 (3/9 iz igre, 3/7 za tri poena) sa četiri asistencije, jednim skokom, ukradenom loptom. Nemanja Bjelica je na parketu proveo 36 minuta i zabeležio 11 poena, 6 skokova, tri asistencije, dve blokade i jednu ukradenu loptu.

Od ostalih rezultata, pažnju je zavredela i ubedljiva pobeda Jute. Džezeri su u Oregonu deklasirali sa 30 razlike Portland u gostima, a drugo poluvreme rešili u svoju korist sa 25 razlike (65:41).

Najefikasniji je bio Riki Rubio sa 24 koša, Korver je ubacio 18, Ingls 15, a Rudi Gober imao po 11 poena i skokova. Kod domaćina, Lilardovih 19 poena nije pomoglo Trejlblejzersima, Mekalum i Tarner dali su po 12, dok je Jusuf Nurkić meč završio sa 10 koševa.