DRAMA U NIŠU: Desetkovani Partizan muči Zvezdu, Simonović u naletu

19.02.2017. 21:47
Detalj sa meča Crvena zvezda - Partizan
Detalj sa meča Crvena zvezda - Partizan / Izvor: Srbija Danas

Neizvesna borba za trofej.

Košarkaši Crvene zvezde i Partitzana bore se u Nišu za trofej Kupa Radivoja Koraća, a rezultat na poluvremenu je 36:34 (23:23, 13:11) za crveno-bele. Partizan je u finalnom meču silno oslabljen, pošto zbog bolesti u timu nema Vanje Marinkovića, Vilijama Hačera i Miloša Koprivice, a na klupi ponovo nije bio u mogućnosti da sedi trener Aleksandar Džikić.

Ekipa Dejana Rasdonjića odlično je započela utakmicu, na krilima kapitena Luke Mitrovića povela sa 12:6, ali su crno-beli zahvaljujući seriji 10:0 preokrenuli rezultat i stigli do 16:12. Partizan je služio šut za tri poena, dve trojke je pogodio Andrić, a jednu Birčević.

UJEDINILI SE: Ko kaže da Grobari i Delije NE MOGU ZAJEDNO (VIDEO)

Tim Dejana Radonjića probudio se ponovo u finišu četvrtine, važnu ulogu imao je rezervista Dion Tompson koji je zamenio Ognjena Kuzmića koji je napravio nekoliko grešaka u napadu. Na prvu mini pauzu timovi su otišli izjednačeni, 23:23.

Oba tima započela su nervozno drugu deonicu, pogotovo Zvezda. Crveno-beli nisu postigli koš četiri ipo minuta (trojka Simonovića), dok je Partizan do tada ubacio pet poena (23:28). Večiti rivali su brzo ispunili bonus, što tim iz Humske nije koristio zbog lošeg šuta sa linije slobodnih bacanja, pogotovo Vrapca. Sa druge strane, dezorganizovanu Zvezdu je donekle uspevao da poveže Simonović koji je brzo stigao do sedam poena za vođstvo Zvezde u 17. minutu (33:32).

NIKO KAO ON: Ovaj IGRAČ je dobio najveće OVACIJE u NIŠU (FOTO)

Posle rezultatske klackalice u finišu prvog poluvremena posle trojke Simonovića (11 poena od 13 crveno-belih) Zvezda je otišla na veliki odmor sa prednošću 36:34.