ДРАМА У НИШУ: Десетковани Партизан мучи Звезду, Симоновић у налету

19.02.2017. 21:47
Detalj sa meča Crvena zvezda - Partizan
Детаљ са меча Црвена звезда - Партизан / Извор: Србија Данас

Неизвесна борба за трофеј.

Кошаркаши Црвене звезде и Партитзана боре се у Нишу за трофеј Купа Радивоја Кораћа, а резултат на полувремену је 36:34 (23:23, 13:11) за црвено-беле. Партизан је у финалном мечу силно ослабљен, пошто због болести у тиму нема Вање Маринковића, Вилијама Хачера и Милоша Копривице, а на клупи поново није био у могућности да седи тренер Александар Џикић.

Екипа Дејана Расдоњића одлично је започела утакмицу, на крилима капитена Луке Митровића повела са 12:6, али су црно-бели захваљујући серији 10:0 преокренули резултат и стигли до 16:12. Партизан је служио шут за три поена, две тројке је погодио Андрић, а једну Бирчевић.

УЈЕДИНИЛИ СЕ: Ко каже да Гробари и Делије НЕ МОГУ ЗАЈЕДНО (ВИДЕО)

Тим Дејана Радоњића пробудио се поново у финишу четвртине, важну улогу имао је резервиста Дион Томпсон који је заменио Огњена Кузмића који је направио неколико грешака у нападу. На прву мини паузу тимови су отишли изједначени, 23:23.

Оба тима започела су нервозно другу деоницу, поготово Звезда. Црвено-бели нису постигли кош четири ипо минута (тројка Симоновића), док је Партизан до тада убацио пет поена (23:28). Вечити ривали су брзо испунили бонус, што тим из Хумске није користио због лошег шута са линије слободних бацања, поготово Врапца. Са друге стране, дезорганизовану Звезду је донекле успевао да повеже Симоновић који је брзо стигао до седам поена за вођство Звезде у 17. минуту (33:32).

НИКО КАО ОН: Овај ИГРАЧ је добио највеће ОВАЦИЈЕ у НИШУ (ФОТО)

После резултатске клацкалице у финишу првог полувремена после тројке Симоновића (11 поена од 13 црвено-белих) Звезда је отишла на велики одмор са предношћу 36:34.