DRAMA U VEČITOM DERBIJU: Partizan sa zvukom sirene SRUŠIO Zvezdu! (FOTO)

18.05.2017. 21:03
detalj sa večitog derbija
detalj sa večitog derbija / Izvor: MN Press

Novica Veličković od tragičara do heroja.

Derbi 9. kola Super lige i duel večitih rivala pripao je posle velike drame u finišu Partizanu, koji je slavio sa 78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15 ).  Crno-beli su napravili fantastičan preokret u samoj završnici, pri čemu im je pobedonosni pogodak Novice Veličkovića sa zvukom sirene bilo i prvo i jedino vođstvo na utakmici. Osim na početku utakmice, kada je Zvezda ubedljivo povela, tim iz Humske je sve vreme držao rezultatski priključak i konstantno pretio najljućem rivalu, kojeg je šokirao bukvalno u poslednjoj sekundi derbija.

BLIŽI SE DERBI: Grupa Delija ipak će bodriti Zvezdu protiv Partizana (FOTO UBOD)

BIĆE VRELO U DERBIJU: Delije spremne za novi OKRŠAJ sa Partizanom (VIDEO)

Zvezda je počela utakmicu furiozno, meč su trojkama otvorili Dženkins i Jović (0:8, 3. minut). U petom minutu na semaforu je stajalo 2:11, a jedine poene za Partizan postigao je Birčević sa linije slobodnih bacanja u 3. minutu, a zatim je Luković postigao još dva bacanja za 4:12. Ubrzo je bilo 4:15 (8.minut), a crno-beli su i naredne poene postigli sa linije penala (6:15, Veličković, 8. minut), zatim i Hečer još dva (8:15).

I najzad, Andrić postiže prve poene iz igre za svoj tim i to trojku (11:17, 9. minut). Zatim Veličković beleži trojku (16:19, 10. minut), ali uzvraća Volters i postavlja rezultat prve četvrtine - 16:21.

Ratkovica postigao u 12. minutu prvi pogodak za dva poena (18:26) i Zvezda je potom održavala dvocifreno vođstvo, a Veličković i Birčević su trojkama smanjili na (26:32). Crno-beli su iskoristili visoku preciznost u slobodnim bacanjima i nemilice kažnjavali prekršaje Zvezde i primakli se na 32:34 (16.minut), a posle pogotka Dangubića bilo je 35:39.  Do kraja poluvremena Partizan je stalno disao za vrat večitom rivalu, a na veliki odmor se otišlo kod 38:41.

SENZACIJA U EVROLIGI: Srpski tim od minus 18 do trijumfa nad Realom (FOTO)

I u drugom poluvremenu je Zvezda održavala neznatno vođstvo, od „pola koša“ do četiri, pet poena, ali su crno-beli opasno pretili. Međutim, Simonović je vezao pet poena za 45:51, ali uzvratio je Majstorović zakucavanjem (47:51). I u nastavku te deonice dominirao je raspoloženi Simonović, koji uz pomoć Voltersa dovodi Zvezdu na obećavajućih „plus 12" (48:60), ali do odlaska na mini pauzu, posle trećeg perioda, tim iz Humske je tu razliku prepolovio.

Takav odnos snaga je potrajao i u poslednjem kvartalu, bilo je 61:67 u 34. minutu, posle čega su crno-beli smanjivali i primakli se na „minus jedan“, ali nisu uspeli da povedu do samog kraja meča. Situaciju je u finišu smirio Dangubić (73:76), a potom je Partizan imao neuspešan, nespretan napad u poslednjem minutu susreta.

U poslednjim sekundama viđena je prava drama na parketu, Andrić je postigao trojku za izjednačenje - 76:76! Potom Gudurić postiže samo jedno slobodno bacanje (76:77), a u protivnapadu Veličković sa zvukom sirene, iz srca reketa, iz gužve postiže poene za pobedu!

Dakle, Partizan je naneo Zvezdi prvi poraz u Super ligi, večiti su se izjednačili sa skorom 8-1 na čelu tabele, što znači da se do kraja nastavlja borba za pol poziciju pred plej-of.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA  78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15  )

DVORANA: „Aleksandar Nikolić“

GLEDALACA: 5.000

SUDIJE: Belošević, Vojinović, Jevtović

PARTIZAN: Ratkovica 7, Vrabac, Jovanović, Marinković 5, Veličković 16, Majstorović 8, Birčević 12, Koprivica, Andrić 12, Hečer 16, Karahodžić, Luković 2.

CRVENA ZVEZDA: Volters 10, Tompson 3, Dangubić 9, Mitrović, Lazić, Dobrić 1, Simonović 20, Dženkins 6, Gudurić 13, Jović 6, Kuzmić 9, Bjelica.

KLS SUPER LIGA, 9. KOLO:

FMP – Vršac 83:63

Partizan - Crvena zvezda 78:77

Spartak – Dinamik 73:83

Mega Leks – Borac (20)

TABELA: Crvena zvezda 8-1, Partizan 8-1, FMP 6-3, Mega Leks 4-4, Dinamik 4-5, Borac 3-5, Vršac 1-8, Spartak 1-8