ДРАМА У ВЕЧИТОМ ДЕРБИЈУ: Партизан са звуком сирене СРУШИО Звезду! (ФОТО)

18.05.2017. 21:03
detalj sa večitog derbija
детаљ са вечитог дербија / Извор: МН Press

Новица Величковић од трагичара до хероја.

Дерби 9. кола Супер лиге и дуел вечитих ривала припао је после велике драме у финишу Партизану, који је славио са 78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15 ).  Црно-бели су направили фантастичан преокрет у самој завршници, при чему им је победоносни погодак Новице Величковића са звуком сирене било и прво и једино вођство на утакмици. Осим на почетку утакмице, када је Звезда убедљиво повела, тим из Хумске је све време држао резултатски прикључак и константно претио најљућем ривалу, којег је шокирао буквално у последњој секунди дербија.

БЛИЖИ СЕ ДЕРБИ: Група Делија ипак ће бодрити Звезду против Партизана (ФОТО УБОД)

БИЋЕ ВРЕЛО У ДЕРБИЈУ: Делије спремне за нови ОКРШАЈ са Партизаном (ВИДЕО)

Звезда је почела утакмицу фуриозно, меч су тројкама отворили Џенкинс и Јовић (0:8, 3. минут). У петом минуту на семафору је стајало 2:11, а једине поене за Партизан постигао је Бирчевић са линије слободних бацања у 3. минуту, а затим је Луковић постигао још два бацања за 4:12. Убрзо је било 4:15 (8.минут), а црно-бели су и наредне поене постигли са линије пенала (6:15, Величковић, 8. минут), затим и Хечер још два (8:15).

И најзад, Андрић постиже прве поене из игре за свој тим и то тројку (11:17, 9. минут). Затим Величковић бележи тројку (16:19, 10. минут), али узвраћа Волтерс и поставља резултат прве четвртине - 16:21.

Ратковица постигао у 12. минуту први погодак за два поена (18:26) и Звезда је потом одржавала двоцифрено вођство, а Величковић и Бирчевић су тројкама смањили на (26:32). Црно-бели су искористили високу прецизност у слободним бацањима и немилице кажњавали прекршаје Звезде и примакли се на 32:34 (16.минут), а после поготка Дангубића било је 35:39.  До краја полувремена Партизан је стално дисао за врат вечитом ривалу, а на велики одмор се отишло код 38:41.

СЕНЗАЦИЈА У ЕВРОЛИГИ: Српски тим од минус 18 до тријумфа над Реалом (ФОТО)

И у другом полувремену је Звезда одржавала незнатно вођство, од „пола коша“ до четири, пет поена, али су црно-бели опасно претили. Међутим, Симоновић је везао пет поена за 45:51, али узвратио је Мајсторовић закуцавањем (47:51). И у наставку те деонице доминирао је расположени Симоновић, који уз помоћ Волтерса доводи Звезду на обећавајућих „плус 12" (48:60), али до одласка на мини паузу, после трећег периода, тим из Хумске је ту разлику преполовио.

Такав однос снага је потрајао и у последњем кварталу, било је 61:67 у 34. минуту, после чега су црно-бели смањивали и примакли се на „минус један“, али нису успели да поведу до самог краја меча. Ситуацију је у финишу смирио Дангубић (73:76), а потом је Партизан имао неуспешан, неспретан напад у последњем минуту сусрета.

У последњим секундама виђена је права драма на паркету, Андрић је постигао тројку за изједначење - 76:76! Потом Гудурић постиже само једно слободно бацање (76:77), а у противнападу Величковић са звуком сирене, из срца рекета, из гужве постиже поене за победу!

Дакле, Партизан је нанео Звезди први пораз у Супер лиги, вечити су се изједначили са скором 8-1 на челу табеле, што значи да се до краја наставља борба за пол позицију пред плеј-оф.

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15  )

ДВОРАНА: „Александар Николић“

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

СУДИЈЕ: Белошевић, Војиновић, Јевтовић

ПАРТИЗАН: Ратковица 7, Врабац, Јовановић, Маринковић 5, Величковић 16, Мајсторовић 8, Бирчевић 12, Копривица, Андрић 12, Хечер 16, Карахоџић, Луковић 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 10, Томпсон 3, Дангубић 9, Митровић, Лазић, Добрић 1, Симоновић 20, Џенкинс 6, Гудурић 13, Јовић 6, Кузмић 9, Бјелица.

КЛС СУПЕР ЛИГА, 9. КОЛО:

ФМП – Вршац 83:63

Партизан - Црвена звезда 78:77

Спартак – Динамик 73:83

Мега Лекс – Борац (20)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 8-1, Партизан 8-1, ФМП 6-3, Мега Лекс 4-4, Динамик 4-5, Борац 3-5, Вршац 1-8, Спартак 1-8