Utorak 19. mar 2024.
KK Cedevita Olimpija

EVROKUP: Cedevita Olimpija prokockala veliku prednost i upala u AMBIS (VIDEO)

Odlični su bili Jaka Blažič i Marko Simonović.

Košarkaši Cedevita Olimpije doživeli su treći poraz zaredom na startu Evrokupa. Ovog puta bolja od Slovenaca bila je Breša koja je na svom parketu slavila sa 78:71 (19:27, 20:19, 16:11, 23:14) i tako ih prikucala za dno tabele grupe C. Puleni Slavena Rimca su u prvom poluvremenu imali dvocifrenu prednost, ali su uspeli da je prokockaju i nastave da ređaju neuspehe.

EVROKUP: Novi poraz Budućnosti! KATASTROFALNA situacija na tabeli za Podgoričane

OVO ĆE ZANIMATI GROBARE: Igrali su Lokomotiva i Limož, a navijači Partizana su u TRANSU (VIDEO)

ZVEZDA GOSTUJE MAKABIJU: Tomić pričao o IZNENAĐENJU u Tel Avivu, ali i povredi Perperoglua

Cedevita Olimpija je odigrala odlično prvu četvrtinu, a u istom ritmu je nastavila i u drugoj deonici u kojoj je u dva navrata imala po čak 14 poena prednosti. Ipak, Italijani su do poluvremena tu razliku uspeli da prepolove i na odmor se otišlo rezultatom 46:39 za Slovence.

U trećoj četvrtini su košarkaši Breše postepeno topili prednost rivala i pred poslednjih deset minuta Cedevita Olimpija je imala samo dva poena prednosti (57:55). Četvrtu četvrtinu je obeležila rezultatska klackalica koju su Italijani prelomili u samoj završnici i utakmicu su priveli kraju serijom 9:0.

Najbolji u Breši bili su Deandre Lensdaun sa 16 i Avudu Abas sa 15 poena. U ekipi Cedevita Olimpije su se istakli Kodi Miler-Mekintajer koji je upisao 21 poen i Jaka Blažič koji je meč završio sa 18 ubačenih poena. Takođe, odličan je bio i srpski košarkaš Marko Simonović koji je ostvario učinak od sedam poena i devet skokova.

Posle ovog poraza Cedevita Olimpija je jedina ekipa u grupi C koja nema nijednu pobedu nakon tri kola.

Pogledajte kako izgleda Mina Milutinović, devojka Nemanje Nedovića.

OGLASILI SE I KINEZI: Sada se zna da li će Amerikanac doći u Partizan!

BEZ MILOSTI: Bostonov ruki pogodio OSAM trojki za šest minuta (VIDEO)

TO JE TA EKIPA: Džok Lendejl PONOVO među crno-belima (FOTO)

PARTIZAN I ZVEZDA SE SELE IZ ARENE: Evo gde će igrati VAŽNE MEČEVE u Evrokupu i Evroligi

OTVORIO DUŠU: Micić o NAJTEŽIM trenucima i odluci da ostane u Kini uprkos smrti majke