26.04.2024.
117.1627
109.3752

EVROLIGA: Zvezda se BORILA protiv Reala, ali nedovoljno! Poraz crveno-belih u PAKLU Arene!

07.11.2019. 20:46
KK Crvena zvezda - KK Real Madrid
KK Crvena zvezda - KK Real Madrid / Izvor: Srbija Danas
Meč sedmog kola regularnoig dela.

Košarkaši Real Madrida savladali su ekipu Crvene zvezde u okviru sedmog kola regularnog dela Evrolige sa 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26). Meč je odigran u prepunoj "Štark areni" u kojoj su gostujući igrači vodili tokom većeg dela meča i uspeli da u nekoliko navrata odbiju nalet crveno-belih. Izabranici Andrije Gavrilovića poveli su u finišu treće deonice, međutim, gostujući tim odigrao je daleko kvalitetnije u poslednjoj četvrtini i na kraju zabeležio zaslužen trijumf.

ŠOK U ARENI: Zvezda BEZ standardnog igrača napada Real

SADA JE JASNO: Poznato je koliko će Pavkov biti van terena!

BUNJA NIJE ZABORAVLJEN: Stanković PREDAO dar porodici prerano preminulog Gorana

Presamog starta duela Delije sui svojom pesmom nadjačale zvaničnu himnu Evrolige.

Viđena je velika borba na početku meča u koj se Real za nijansu bilje snašao i poveo sa 7:2. Dugo Zvezda nije uspevala da pronađe put do koša, ali je u nastavku prve deonice uspela da odigra tečnije u ofanzivi i serijom 7:0 povede, međutim, ponovo su crveno-beli ušli u negativnu seriju pa su Madriđanima koševima Ljula u završnici prve četvrtine poveli sa 12:9, što je bio i konačan rezultat na kraju prve četvrtine.

Nastavio je Real i u nastavku duela sa agresivnom odbranom već u startu Zvezdinih napada, što je u nekoliko navrata omogućilo gostima da posle kontre i polukontre poentiraju i povećaju svoju prednost. Sredinom druge deonice Real je imao i maksimalnih plus deset 22:12. Saradnja Tavaresa i bekova španske ekipe bila je visokom nivou, dok igrači srpskog i regionalnog šampiona nisu imali prava rešenja u odbrani. Dozvolili su Kozeru da napadne defanzivu Zvezde i na taj način onemogući agresivnu odbranu koja je bila zaštitnički znak crveno-belih na svom terenu.

Valter Tavares i Džejms Gist
Valter Tavares i Džejms Gist / Izvor: Srbija Danas

Uspela je Zvezda da poveže redove i sa nekoliko ubačenih šuteva spolja priđe Realu, međutim, Madriđani su sa prednošću od 33:27 otišli na veliki odmor.

Treća četvrtina donela je daleko bolju igru Crvene zvezde, pre svega u odbrani. Real nije više u tolikoj meri vrteo igru dva na dva, a Madriđani su imali problema da podele prvi pas zbog agresivne igre crveno-belih. Ono što je bio problem u taboru domaćeg tima jeste skok pod košem, pošto je Real u nekoliko navrata uspevao da preko Tavaresa dođe do poena nakon ofanzivnog skoka. Trojkom Fajea na isteku treće četvrtine Zvezda je po prvi put povela na meču 52:49 što je bio i konačan rezultat na kraju trećeg perioda!

Nije uspela Zvezda da energiju sa početka drugog poluvremena prenese u poslednju deonicu, što je Real iskoristio i za tili čas otišao na plus devet - 61:52. Zakucavanje Lorenca Brauna trglo je Zvezdu iz letargije, međutim, bilo je kasno. Trojka Fernandeza na dva minuta do kraja rešila je svaku dilemu oko pobednika ovog duela.

Zvezda sada ima skor od dve pobede i dva poraza, dok je Real Madrid zabeležio četvrti trijumf uz tri neuspeha.

CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26)

DVORANA: Štark arena (16.457)

SUDIJE: Paterniko, Mogulkoč, Vilius.

Crvena zvezda: Kuzmić 4, L. Braun 14, Perperoglu, Lazić 1, Faje 7, Beron 17, Nenadić, Dobrić 5, Gist 6, Dženkins, Simanić 6, Odžo.

Real Madrid: Kozer 8, Rendolf 2, Fernandes 12, Kampaco 6, Laprovitola 5, Dek 2, Garuba 4, Kerol 4, Tavares 11, Ljulj 16, Miki 5, Tejlor.