ЕВРОЛИГА: Звезда се БОРИЛА против Реала, али недовољно! Пораз црвено-белих у ПАКЛУ Арене!

07.11.2019. 20:46
KK Crvena zvezda - KK Real Madrid
KK Црвена звезда - KK Реал Мадрид / Извор: Србија Данас

Меч седмог кола регуларноиг дела.

Кошаркаши Реал Мадрида савладали су екипу Црвене звезде у оквиру седмог кола регуларног дела Евролиге са 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26). Меч је одигран у препуној "Штарк арени" у којој су гостујући играчи водили током већег дела меча и успели да у неколико наврата одбију налет црвено-белих. Изабраници Андрије Гавриловића повели су у финишу треће деонице, међутим, гостујући тим одиграо је далеко квалитетније у последњој четвртини и на крају забележио заслужен тријумф.

ШОК У АРЕНИ: Звезда БЕЗ стандардног играча напада Реал

САДА ЈЕ ЈАСНО: Познато је колико ће Павков бити ван терена!

БУЊА НИЈЕ ЗАБОРАВЉЕН: Станковић ПРЕДАО дар породици прерано преминулог Горана

Пресамог старта дуела Делије суи својом песмом надјачале званичну химну Евролиге.

Виђена је велика борба на почетку меча у кој се Реал за нијансу биље снашао и повео са 7:2. Дуго Звезда није успевала да пронађе пут до коша, али је у наставку прве деонице успела да одигра течније у офанзиви и серијом 7:0 поведе, међутим, поново су црвено-бели ушли у негативну серију па су Мадриђанима кошевима Љула у завршници прве четвртине повели са 12:9, што је био и коначан резултат на крају прве четвртине.

Наставио је Реал и у наставку дуела са агресивном одбраном већ у старту Звездиних напада, што је у неколико наврата омогућило гостима да после контре и полуконтре поентирају и повећају своју предност. Средином друге деонице Реал је имао и максималних плус десет 22:12. Сарадња Тавареса и бекова шпанске екипе била је високом нивоу, док играчи српског и регионалног шампиона нису имали права решења у одбрани. Дозволили су Козеру да нападне дефанзиву Звезде и на тај начин онемогући агресивну одбрану која је била заштитнички знак црвено-белих на свом терену.

Valter Tavares i Džejms Gist
Валтер Таварес и Џејмс Гист / Извор: Србија Данас

Успела је Звезда да повеже редове и са неколико убачених шутева споља приђе Реалу, међутим, Мадриђани су са предношћу од 33:27 отишли на велики одмор.

Трећа четвртина донела је далеко бољу игру Црвене звезде, пре свега у одбрани. Реал није више у толикој мери вртео игру два на два, а Мадриђани су имали проблема да поделе први пас због агресивне игре црвено-белих. Оно што је био проблем у табору домаћег тима јесте скок под кошем, пошто је Реал у неколико наврата успевао да преко Тавареса дође до поена након офанзивног скока. Тројком Фајеа на истеку треће четвртине Звезда је по први пут повела на мечу 52:49 што је био и коначан резултат на крају трећег периода!

Није успела Звезда да енергију са почетка другог полувремена пренесе у последњу деоницу, што је Реал искористио и за тили час отишао на плус девет - 61:52. Закуцавање Лоренца Брауна тргло је Звезду из летаргије, међутим, било је касно. Тројка Фернандеза на два минута до краја решила је сваку дилему око победника овог дуела.

Звезда сада има скор од две победе и два пораза, док је Реал Мадрид забележио четврти тријумф уз три неуспеха.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РЕАЛ МАДРИД 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26)

ДВОРАНА: Штарк арена (16.457)

СУДИЈЕ: Патернико, Могулкоч, Вилиус.

Црвена звезда: Кузмић 4, Л. Браун 14, Перпероглу, Лазић 1, Фаје 7, Берон 17, Ненадић, Добрић 5, Гист 6, Џенкинс, Симанић 6, Оџо.

Реал Мадрид: Козер 8, Рендолф 2, Фернандес 12, Кампацо 6, Лапровитола 5, Дек 2, Гаруба 4, Керол 4, Таварес 11, Љуљ 16, Мики 5, Тејлор.