ALBA JE STREPTOMICIN ZA ZVEZDU: Nemci slavili posle drame

25.03.2022. 19:00 17:13
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Uzbudljiv finiš.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Berlinu protiv Albe 74:70 32. kola Evrolige.

MULTIMILIONER IZ NIŠA! Uložio 1.800 dinara i osvojio 18 MILIONA - samo u Meridianu!

MONAKO I MAKABI OTEŽALI POSAO: Evo šta sad treba Zvezdi za plasman u plej-of Evrolige

DŽABA MICIĆEVIH 27, MILANO SLAVIO U ISTANBULU: Loše vesti za Zvezdu iz Tel Aviva, Real prokockao pobedu

Loše su u meč ušli izabranici Dejana Radonjića, bez dovoljno energije, pa su domaći već posle prve deonice stekli dvocifrenu prednost. Posebno raspoložen je bio Maodo Lo, ipak u drugoj deonici crveno-beli su se malo konsolidovali zahvaljujući nešto boljoj odbrani iz koje su proizašli lakši poeni u kontri. Bolju igru je priredio i Nikola Kalinić, pa su crveno-beli već do kraja poluvremena uhvatili rezultatski egal. Na veliki odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom domaćina od plus dva.

Evroliga, 32. kolo

Alba – Crvena zvezda 74:70 (24:15, 13:20, 21:22, 16:13)

Sudije: Lamonika, Difala, Haliko

Dvorana: Mercedes-Benz Arena

Alba: Lamers 2, Smit 17, Nikić, Kumađe 7, Sikma 13, Lo 22, Da Silva 2, Delou 2, Matisek 2, Zusman 7

Crvena zvezda: Vajt 4, Kuzmić 2, Volters 18, Mitrović 5, Ivanović 2, Kalinić 13, Dobrić 12, Marković 3, Lazarević, Davidovac 11

U nastavku je domaćin uspevao da održi prednost, crveno-beli su bili u egalu, međutim nisu uspevali da povedu sve do samog kraja treće deonice kada je Kuzmić pogodio sa linije penala.

U poslednjem kvartalu - drama. Prava rezultatska klackalica iz koje su domaći izašli kao pobednici. Po ko zna koji put ove sezone je tim Dejana Radonjića pao u neizvesnoj završnici. Čini se da su presudili ofanzivni skokovi nemačke ekipe kad je to bilo najpotrebnije. Prvo Delou, a potom i Lamers su iz gotovo izgubljenih napada uspevali da uhvate ofanzivni skok i donesu jako bitne poene svojoj ekipi.

Najefikasniji u redovima Albe je bio Maodo Lo sa 22 poena, pratio ga je Smit sa 17. Kod Crvene zvezde dličan je bio Volters sa 18, Kalinić je imao 13, a Dobrić 12 poena.

Crveno-beli su tako pretrpeli i sedmi uzastopni poraz od nemačke ekipe i tako pogoršali svoju situaciju u borbi za top 8. Trenutno su na skoru 11:14. Alba ima 10 pobeda i 14 poraza.

Zvezda sledeći meč u Evroligi igra prvog aprila protiv Bajerna u Minhenu.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Završena je utakmica u Berlinu. Alba - Crvena zvezda 74:70

38. minut
Sjajni Dobrić! 67:65 za Albu, neizvesna završnica u Berlinu.

35. minut
Sjajan prodor Voltersa kojim poravanava rezultat. Na drugoj strani Zusman je bio siguran sa linije penala, 63:61.

33. minut
Prve poene u poslednjem kvartalu postigao je Dejan Davidovac. 59:58 za goste.

Posle tri četvrtine, Alba vodi 58:57.

29. minut
Uspela je Zvezda konačno da dođedo prednosti posle slobodnih bacanja Kuzmića, 55:53.

28. minut
Non-stop su domaćini u prednosti. Crvena zvezda je u egalu, ali ne uspeva da dođe do prednosti.

25. minut
Stefan Marković pogađa trojku i smanjuje na minus jedan.

22. minut
Maodo Lo je pogodio posle prodora, trenutno je najefikasniji igrač na ovom susretu. 41:37.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme u Berlinu. Alba - Crvena zvezda 37:35.

18. minut
Totalno se istopila prednost domaćina, Zvezda je u potpunom egalu, 31:30.

16. minut
Kalinić se razigrao u drugoj deonici i to se odmah odražava na rezultat. Zvezda je prišla na minus četiri.

13. minut
Davidovac pogađa prvu trojku za goste. 28:20 vodi Alba.

11. minut
Meč je nastavljen.

11. minut
Pauza, zbog problema sa zapisničkim stolom. Sat nije krenuo u pravo vreme, kada je Zvezda započela napad i utakmica je trenutno prekinuta. Lamonika šalje igrače na tajm-aut.

Završena je prva četvrtina. Vode domaći 24:15.

8. minut
Brilijantan je Volters u ovoj prvoj deonici, ima već osam poena. Vodi Alba posle trojke Loa, 17:13.

5. minut
Sjajna leđna tehnika Kalinića. Izvukao je dva slobodna bacanja posle duela sa Deloum. A pre toga prvi tajm aut na meču. Polovičan je bio reprezentativac Srbije. 9:9 je trenutno.

4. minut
Veoma brzo se igra na startu ovog meča. Napadi traju veoma kratko. Nejt Volters je zapažen, ima već šest poena. 8:6 vodi Zvezda.

1. minut
Prve poene na meču postiže Kumađe posle asistencije Smita. Volters je uzvratio na drugoj strani. 2:2.