АЛБА ЈЕ СТРЕПТОМИЦИН ЗА ЗВЕЗДУ: Немци славили после драме

25.03.2022. 19:00 17:13
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Узбудљив финиш.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Берлину против Албе 74:70 32. кола Евролиге.

МУЛТИМИЛИОНЕР ИЗ НИША! Уложио 1.800 динара и освојио 18 МИЛИОНА - само у Меридиану!

МОНАКО И МАКАБИ ОТЕЖАЛИ ПОСАО: Ево шта сад треба Звезди за пласман у плеј-оф Евролиге

ЏАБА МИЦИЋЕВИХ 27, МИЛАНО СЛАВИО У ИСТАНБУЛУ: Лоше вести за Звезду из Тел Авива, Реал прокоцкао победу

Лоше су у меч ушли изабраници Дејана Радоњића, без довољно енергије, па су домаћи већ после прве деонице стекли двоцифрену предност. Посебно расположен је био Маодо Ло, ипак у другој деоници црвено-бели су се мало консолидовали захваљујући нешто бољој одбрани из које су произашли лакши поени у контри. Бољу игру је приредио и Никола Калинић, па су црвено-бели већ до краја полувремена ухватили резултатски егал. На велики одмор се отишло са минималним вођством домаћина од плус два.

Евролига, 32. коло

Алба – Црвена звезда 74:70 (24:15, 13:20, 21:22, 16:13)

Судије: Ламоника, Дифала, Халико

Дворана: Мерцедес-Бенз Арена

Алба: Ламерс 2, Смит 17, Никић, Кумађе 7, Сикма 13, Ло 22, Да Силва 2, Делоу 2, Матисек 2, Зусман 7

Црвена звезда: Вајт 4, Кузмић 2, Волтерс 18, Митровић 5, Ивановић 2, Калинић 13, Добрић 12, Марковић 3, Лазаревић, Давидовац 11

У наставку је домаћин успевао да одржи предност, црвено-бели су били у егалу, међутим нису успевали да поведу све до самог краја треће деонице када је Кузмић погодио са линије пенала.

У последњем кварталу - драма. Права резултатска клацкалица из које су домаћи изашли као победници. По ко зна који пут ове сезоне је тим Дејана Радоњића пао у неизвесној завршници. Чини се да су пресудили офанзивни скокови немачке екипе кад је то било најпотребније. Прво Делоу, а потом и Ламерс су из готово изгубљених напада успевали да ухвате офанзивни скок и донесу јако битне поене својој екипи.

Најефикаснији у редовима Албе је био Маодо Ло са 22 поена, пратио га је Смит са 17. Код Црвене звезде дличан је био Волтерс са 18, Калинић је имао 13, а Добрић 12 поена.

Црвено-бели су тако претрпели и седми узастопни пораз од немачке екипе и тако погоршали своју ситуацију у борби за топ 8. Тренутно су на скору 11:14. Алба има 10 победа и 14 пораза.

Звезда следећи меч у Евролиги игра првог априла против Бајерна у Минхену.

Читав ток меча уживо могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

Завршена је утакмица у Берлину. Алба - Црвена звезда 74:70

38. минут
Сјајни Добрић! 67:65 за Албу, неизвесна завршница у Берлину.

35. минут
Сјајан продор Волтерса којим пораванава резултат. На другој страни Зусман је био сигуран са линије пенала, 63:61.

33. минут
Прве поене у последњем кварталу постигао је Дејан Давидовац. 59:58 за госте.

После три четвртине, Алба води 58:57.

29. минут
Успела је Звезда коначно да дођедо предности после слободних бацања Кузмића, 55:53.

28. минут
Нон-стоп су домаћини у предности. Црвена звезда је у егалу, али не успева да дође до предности.

25. минут
Стефан Марковић погађа тројку и смањује на минус један.

22. минут
Маодо Ло је погодио после продора, тренутно је најефикаснији играч на овом сусрету. 41:37.

Почело је друго полувреме.

Полувреме у Берлину. Алба - Црвена звезда 37:35.

18. минут
Тотално се истопила предност домаћина, Звезда је у потпуном егалу, 31:30.

16. минут
Калинић се разиграо у другој деоници и то се одмах одражава на резултат. Звезда је пришла на минус четири.

13. минут
Давидовац погађа прву тројку за госте. 28:20 води Алба.

11. минут
Меч је настављен.

11. минут
Пауза, због проблема са записничким столом. Сат није кренуо у право време, када је Звезда започела напад и утакмица је тренутно прекинута. Ламоника шаље играче на тајм-аут.

Завршена је прва четвртина. Воде домаћи 24:15.

8. минут
Брилијантан је Волтерс у овој првој деоници, има већ осам поена. Води Алба после тројке Лоа, 17:13.

5. минут
Сјајна леђна техника Калинића. Извукао је два слободна бацања после дуела са Делоум. А пре тога први тајм аут на мечу. Половичан је био репрезентативац Србије. 9:9 је тренутно.

4. минут
Веома брзо се игра на старту овог меча. Напади трају веома кратко. Нејт Волтерс је запажен, има већ шест поена. 8:6 води Звезда.

1. минут
Прве поене на мечу постиже Кумађе после асистенције Смита. Волтерс је узвратио на другој страни. 2:2.