EVROLIGA: Bamberg nije zaustavio Darušafaku, Zvezda u Istanbulu igra meč sezone (FOTO)

30.03.2017. 22:53
KK Darušafaka
KK Darušafaka / Izvor: MN Press

Sutrašnja utakmica sa UNIKS-om nema rezultatski značaj.

Odluku o poslednjem poutniku u plej-of Evrolige, Darušafaka i Crvena zvezda doneće u meču poslednjeg kola u Istanbulu, pošto je turski tim u Nemačkoj savladao Bamberg posle produžetaka 99:97 (14:22, 15:18, 26:18, 29:26, 15:13). Zbog ove pobede Darušafake, sutrašnji meč Crvene zvezde i UNIKS-a nema rezultatski značaj. Darušafaka je do pobede došla pošto se vratila iz dvocifrenog zaostatka na poluvremenu. Tim Dejvida Blata uspeo je da se vrati u meč, izbori produžetak i pobedi zahvaljujući Vanamajekeru.

Odlično je Bamberg počeo meč. Kao da su izabranici Andree Trinkijerija igrali upravo za Crvenu zvezdu, pošto su od starta nametnuli visok ritam gostima iz Istanbula. Domaćin je predvođen punom dvoranom imao na prvom malom odmoru osam poena prednosti. Iako je Darušafaka zaigrala bolje u drugoj četvrtini, nije domaćin ispuštao prednost iz ruku. Maodo Lo je i dalje pogađao, kao i Fabijen Kozer, Bamberg je došao i do 14 poena prednosti, a na poluvremenu je Trinkijerijeva četa imala 11 poena viška.

Gosti su se međutim razbudili u nastavku. Bred Vanamejker i Vil Klejburn su se razigrali i bili pokretači bolje igre Darušafake, a prednost domaćina počela je da se topi. Očigledno je Dejvid Blat uspeo da probudi svoje igrače na poluvremenu, pa je Darušafaka u poslednju deonicu ušla sa samo tri poena zaostatka. Kada se dvojici Amerikanaca u turskom timu pridružio i Moerman Darušafaka je brzo povela na startu poslednjih 10 minuta, ali je Bamberg ubrzo izjednačio i utakmica je postala potpuno otvorena. Vanamejker, Klejburn i Moerman nastavili su da nose goste, ali se Lou i Kozeru u Bambergu pridružio Miler pa je meč ušao u neizvesnu završnicu u poslednja dva utakmica. U poslednja dva minuta razigrao se Tajs, pa je Bamberg vodio 84:79 na 65 sekundi pre kraja. Ipak, nije bilo gotovo. Klejburn je pogodio oba penala za Darušafaku, da bi Harangodi trojkom 24 sekunde pre kraja doneo egal (84:84). U poslednjem napadu za Bamberg Miler je promašio šut za dva poena i pobedu domaćina, pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta se i dalje igralo koš za koš. Još jednom se ušlo u neizvesnu završnicu, a Vanamejker je 4 0sekundi pre kraja doneo pobedu Darušafaki.

Real Madrid - Fenerbahče (21)

TABELA: Real Madrid 21-7, CSKA 21-7, Olimpijakos 19-10, Fenerbahče 17-11, Panatinaikos 17-11, Efes 17-11, Baskonija 16-12, Crvena zvezda 15-13, Darušafaka 15-14, Žalgiris 13-15, Barselona 12-17, Galatasaraj 10-18, Makabi 10-19, Bamberg 10-19, UNIKS 7-21, Armani 7-21.