ЕВРОЛИГА: Бамберг није зауставио Дарушафаку, Звезда у Истанбулу игра меч сезоне (ФОТО)

30.03.2017. 22:53
KK Darušafaka
KK Дарушафака / Извор: МН Press

Сутрашња утакмица са УНИКС-ом нема резултатски значај.

Одлуку о последњем поутнику у плеј-оф Евролиге, Дарушафака и Црвена звезда донеће у мечу последњег кола у Истанбулу, пошто је турски тим у Немачкој савладао Бамберг после продужетака 99:97 (14:22, 15:18, 26:18, 29:26, 15:13). Због ове победе Дарушафаке, сутрашњи меч Црвене звезде и УНИКС-а нема резултатски значај. Дарушафака је до победе дошла пошто се вратила из двоцифреног заостатка на полувремену. Тим Дејвида Блата успео је да се врати у меч, избори продужетак и победи захваљујући Ванамајекеру.

Одлично је Бамберг почео меч. Као да су изабраници Андрее Тринкијерија играли управо за Црвену звезду, пошто су од старта наметнули висок ритам гостима из Истанбула. Домаћин је предвођен пуном двораном имао на првом малом одмору осам поена предности. Иако је Дарушафака заиграла боље у другој четвртини, није домаћин испуштао предност из руку. Маодо Ло је и даље погађао, као и Фабијен Козер, Бамберг је дошао и до 14 поена предности, а на полувремену је Тринкијеријева чета имала 11 поена вишка.

Гости су се међутим разбудили у наставку. Бред Ванамејкер и Вил Клејбурн су се разиграли и били покретачи боље игре Дарушафаке, а предност домаћина почела је да се топи. Очигледно је Дејвид Блат успео да пробуди своје играче на полувремену, па је Дарушафака у последњу деоницу ушла са само три поена заостатка. Када се двојици Американаца у турском тиму придружио и Моерман Дарушафака је брзо повела на старту последњих 10 минута, али је Бамберг убрзо изједначио и утакмица је постала потпуно отворена. Ванамејкер, Клејбурн и Моерман наставили су да носе госте, али се Лоу и Козеру у Бамбергу придружио Милер па је меч ушао у неизвесну завршницу у последња два утакмица. У последња два минута разиграо се Тајс, па је Бамберг водио 84:79 на 65 секунди пре краја. Ипак, није било готово. Клејбурн је погодио оба пенала за Дарушафаку, да би Харангоди тројком 24 секунде пре краја донео егал (84:84). У последњем нападу за Бамберг Милер је промашио шут за два поена и победу домаћина, па се отишло у продужетак.

У додатних пет минута се и даље играло кош за кош. Још једном се ушло у неизвесну завршницу, а Ванамејкер је 4 0секунди пре краја донео победу Дарушафаки.

Реал Мадрид - Фенербахче (21)

ТАБЕЛА: Реал Мадрид 21-7, ЦСКА 21-7, Олимпијакос 19-10, Фенербахче 17-11, Панатинаикос 17-11, Ефес 17-11, Басконија 16-12, Црвена звезда 15-13, Дарушафака 15-14, Жалгирис 13-15, Барселона 12-17, Галатасарај 10-18, Макаби 10-19, Бамберг 10-19, УНИКС 7-21, Армани 7-21.