EVROLIGA: Barselona lako sa Atinjanima, Baskonija umirila Galatasaraj (FOTO)

02.12.2016. 23:00
BarsaZvezda
BarsaZvezda / Izvor: MN Press

Kompletirano 10. kolo.

U preostala dva meča 10. kola Evrolige domaćini su uspeli da ostvare pobede, pošto je Barselona lako savladala Panatinaikos, dok je Baskonija bila bolja od Galatasaraja u nešto uzbudljivijem meču.

EVROLIGA: Poraz Zvezde u poslednjoj četvrtini (FOTO GALERIJA)

Barselona je uspela kao domaćin da savlada Panatinaikos, a utakmicu je Blaugrana prelomila u trećoj deonici. Izjednačena prva deonica obećavala ke neizvesniju utakmicu, da bi Barselona uspela do poluvremena da stekne pet poena prednosti. Usledila je furiozna treća četvrtina u kojoj je domaćin dozvolio Panatinaikosu samo devet poena, pa je sa velikih 17 razlike ušao u poslednjih 10 minuta. U četvrtom periodu Barselona je rutinski privela meč kraju i ostvarila petu pobedu u Evroligi. Najbolji u Barseloni bio je Ante Tomić sa 16 poena, do je 12 dodao Aleksandar Vezenkov. U redovima Panatinaikosa su Nik Kalates i Džejms Feldejn postigli po 13 poena.

Nešto više je morala da strepi Baskonija protiv Galatasaraja u Španiji. Domaćin je silovito krenuo i imao dvocifeenu prednost već posle prvih 10 minuta, da bi Galatasaraj do poluvremena uspeo da priće na samo četiri razlike. Uspela je Baskonija da sačuva vođstvo tokom treće četvrtine, da bi u posledjih 10 minuta istanbulski tim pripretio, ali je domaćin uspeo da ostvari pobedu. Baskoniju su predvodili Johan Vojtman i Rodrig Bebo sa po 13 poena, dok su sa po 16 poena Blejk Šilb i Tibor Plajs bili najbolji u Galatasaraju. Vladimir Micov postigao je tri poena i imao dva skoka.

Makabi – Efes 77:86

TABELA: CSKA Moskva 9-1, Real Madrid 7-3, Fenerbahče 7-3, Olimpijakos 6-4, Baskonija 6-4, Makabi 5-5, Darušafaka 5-5, Panatinaikos 5-5, Efes 5-5, Barselona 5-5, Žalgiris 4-6, Crvena zvezda 4-6, Armani 4-6, Uniks Kazanj 3-7, Galatasaraj 3-7, Bamberg 2-8.