ČASTAN OPROŠTAJ OD EVROLIGE: Zvezda slomila Efes posle drame

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Efes 93:85 u poslednjem kolu Evrolige.

BIO JE NA PRAGU ZVEZDE: Potpisao Greg Monro

OPROŠTAJ Dejan Radonjić dao izjavu kojom je najavio poslednji meč u Evroligi za Crvenu zvezdu

SERIJA SASTANAKA: Delegacija Evrolige boravila tri dana u Beogradu

Furiozan početak meča na obe strane. Gotovo da niko nije promašivao u uvodnih nekoliko minuta. Ipak od sredine prvog kvartala izuzetno brza igra je više pogodovala gostima, pa su došli i do dvocifrenog vođstva.

U drugoj deonici su crveno-beli uspeli da malo uspore ritam i odmah su smanjili deficit, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatskim egalom.

Evroliga, 34. kolo

Crvena zvezda – Efes 93:85 (21:29, 19:11, 25:22, 28:23)

Sudije: Lotermozer, Roča, Šukis

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Crvena zvezda: Lazarević 8, Volters 15, Davidovac 10, Mitrović 11, Kalinić 16, Dobrić 15, Simonović 7, Ivanović 3, Marković, Vajt 8, Kuzmić

Efes: Larkin 16, Bobua 13, Singelton 7, Sajbir, Balbaj,Brajant, Gazi, Moerman 7, Tanker, Plajs 6, Anderson 12, Danston, Simon, Petrušev 2

U tom stilu igrala je Crvena zvezda i u nastavku, nošena podrškom sa tribina došli su domaći do plus 10 krajem treće četvrtine. Međutim, kao i krajem prve deonice poklekli su domaći i aktuelni šampion je to iskoristio i uspeo da na pauzu pred odlučujućih deset minuta ode sa minusom od samo tri poena.

U poslednjoj četvrtini je viđena prava drama u kojoj se ipak bolje snašla Crvena zvezda. Najefikasniji je bio Kalinić sa 16 poena, pratili su ga Dobrić i Volters sa po 15.

Kod Efesa bolji od ostalih je bio Larkin sa 16 poena.

Zvezda je uspela da upiše 12. pobedu u Evroligi.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Meč je završen. Crvena zvezda - Efes 93:85

38. minut
Zvezda je u egalu posle poena Votersa, potom sjajno zakucavanje Kalinića i faul, plus tri za domaće.

36. minut
Šejn Larkin pogađa svoju treću trojku, osetnija porednost turske ekipe, 74:80.

35. minut
Eron Vajt pogađa za tri, na drugoj strani uzvraća Singlton sa linije penala, 74:75.

32. minut
U naletu su gosti, ulazak u četvrtinu serijom 6:0, tajmaut Radonjić.

30. minut
Posle tri kvartala, vodi Zvezda 65:62.

28. minut
Serija Efesa 5:0 posle tajmauta, sada je minut pauze uzeo Radonjić. 61:56 za Zvezdu.

25. minut
Razigrala se Zvezda u potpunosti, Kalinić je poentirao, Kruno Simon ne pogađa, a Dobrić je precizan na drugoj strani. Dvocifrena prednost, uzeo je i drugi tajmaut Ataman.

22. minut
Odličan ulazak Zvezde u drugo poluvreme, posle poena Mitrovića, pogodio je i Nejt Volters. 46:40 za domaćina. Tajmaut Ataman.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme u Pioniru. Crvena zvezda - Efes 40:40.

17. minut
Crvena zvezda je uspela da dođe do prednosti, ali ubrzo vođstvo vraćaju gosti. Trenutno je 37:40.

13. minut
ODličan početak nastavka za Zvezdu, Holins krade loptu i poentira, 30:34.

11. minut
Prve poene u nastavku postiže Aron vajt posle asistencije Davidovca, 23:29.

Završena je prva deonica. Vođstvo Efesa 29:21.

7. minut
Zaista furiozan početak meča u Pioniru. Očigledno je da košarka na veći broj poena više odgovara Efesu, 27:16 za goste posle poena Elajdže Brajanta.

5. minut
Veoma je efikasno na startu ovog duela, serija trojki na obe strane. Efes je u prednosti, 18:10.