ЧАСТАН ОПРОШТАЈ ОД ЕВРОЛИГЕ: Звезда сломила Ефес после драме

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Ефес 93:85 у последњем колу Евролиге.

БИО ЈЕ НА ПРАГУ ЗВЕЗДЕ: Потписао Грег Монро

ОПРОШТАЈ Дејан Радоњић дао изјаву којом је најавио последњи меч у Евролиги за Црвену звезду

СЕРИЈА САСТАНАКА: Делегација Евролиге боравила три дана у Београду

Фуриозан почетак меча на обе стране. Готово да нико није промашивао у уводних неколико минута. Ипак од средине првог квартала изузетно брза игра је више погодовала гостима, па су дошли и до двоцифреног вођства.

У другој деоници су црвено-бели успели да мало успоре ритам и одмах су смањили дефицит, па се на полувреме отишло са резултатским егалом.

Евролига, 34. коло

Црвена звезда – Ефес 93:85 (21:29, 19:11, 25:22, 28:23)

Судије: Лотермозер, Роча, Шукис

Дворана: Александар Николић

Црвена звезда: Лазаревић 8, Волтерс 15, Давидовац 10, Митровић 11, Калинић 16, Добрић 15, Симоновић 7, Ивановић 3, Марковић, Вајт 8, Кузмић

Ефес: Ларкин 16, Бобуа 13, Сингелтон 7, Сајбир, Балбај,Брајант, Гази, Моерман 7, Танкер, Плајс 6, Андерсон 12, Данстон, Симон, Петрушев 2

У том стилу играла је Црвена звезда и у наставку, ношена подршком са трибина дошли су домаћи до плус 10 крајем треће четвртине. Међутим, као и крајем прве деонице поклекли су домаћи и актуелни шампион је то искористио и успео да на паузу пред одлучујућих десет минута оде са минусом од само три поена.

У последњој четвртини је виђена права драма у којој се ипак боље снашла Црвена звезда. Најефикаснији је био Калинић са 16 поена, пратили су га Добрић и Волтерс са по 15.

Код Ефеса бољи од осталих је био Ларкин са 16 поена.

Звезда је успела да упише 12. победу у Евролиги.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Меч је завршен. Црвена звезда - Ефес 93:85

38. минут
Звезда је у егалу после поена Вотерса, потом сјајно закуцавање Калинића и фаул, плус три за домаће.

36. минут
Шејн Ларкин погађа своју трећу тројку, осетнија поредност турске екипе, 74:80.

35. минут
Ерон Вајт погађа за три, на другој страни узвраћа Синглтон са линије пенала, 74:75.

32. минут
У налету су гости, улазак у четвртину серијом 6:0, тајмаут Радоњић.

30. минут
После три квартала, води Звезда 65:62.

28. минут
Серија Ефеса 5:0 после тајмаута, сада је минут паузе узео Радоњић. 61:56 за Звезду.

25. минут
Разиграла се Звезда у потпуности, Калинић је поентирао, Круно Симон не погађа, а Добрић је прецизан на другој страни. Двоцифрена предност, узео је и други тајмаут Атаман.

22. минут
Одличан улазак Звезде у друго полувреме, после поена Митровића, погодио је и Нејт Волтерс. 46:40 за домаћина. Тајмаут Атаман.

Почело је друго полувреме.

Полувреме у Пиониру. Црвена звезда - Ефес 40:40.

17. минут
Црвена звезда је успела да дође до предности, али убрзо вођство враћају гости. Тренутно је 37:40.

13. минут
ОДличан почетак наставка за Звезду, Холинс краде лопту и поентира, 30:34.

11. минут
Прве поене у наставку постиже Арон вајт после асистенције Давидовца, 23:29.

Завршена је прва деоница. Вођство Ефеса 29:21.

7. минут
Заиста фуриозан почетак меча у Пиониру. Очигледно је да кошарка на већи број поена више одговара Ефесу, 27:16 за госте после поена Елајџе Брајанта.

5. минут
Веома је ефикасно на старту овог дуела, серија тројки на обе стране. Ефес је у предности, 18:10.