EVROLIGA: Jaramaz ZAMALO HEROJ! Slavili Barsa i Makabi

Ovog četvrtka odigrani su mečevi 23. kola Evrolige, u kojima su, pored Olimpije iz Milana koja je savladala Crvenu zvezdu, slavili i Barselona i Makabi iz Tel Aviva.

IVANOVIĆ KRAĆI NEGO IKAD: U dve rečenice istakao Zvezdin NAJVEĆI PROBLEM!

ZVEZDA DOŽIVELA NOVI PORAZ: Armani slavio u Milanu

PANIKA U BAJERNU: Trinkijeri NAPUSTIO tim pred meč sa Barselonom!

Košarkaši Barselone savladali su Bajern rezultatom 72:70, koji je doputovao bez trenera Andree Trinkijera

Osim dobre i ubedljive prve četvrtine za Barselonu, u nastavku se gleda oegal gotovo kroz celu utakmicu. Na poluvremenu je samo pola koša prednosti za Barselonu 34:33. U poslednjoj četvrtini u samom finišu Jaramaz je doneo izjednačenje svom timu sa pet vezanih poena, ali ja na kraju Higins uspeo davrati domaćima prednost 25 sekundi pred kraj.

Najefikasniji u Barseloni bio je Mirotić sa 12 poena, Veseli je upisao 10 poena uz devet skokova.

U Bajernu je Vajler-Bab postigao 15, dok je Jaramaz stigao do 12 poena.

Izraelski Makabi je u gostima pobedio Valensiju 94:93.

Posle prvih 10 minuta oba tima bila su prilično izjednačena, ali je onda Valensija u nastavku briljirala, pre svega zahvaljujući šutu za tri poena Na poluvremenu vodila je 10 razlike, pri rezultatu 55:45.

Makabi je proigrao u nastavku i režirao neverovatan preokret za vodstvo na kraju treće četvrtine.

Nastavila se drama u četvrtom kvartalu. Makabi je imao prednost od sedam poena,ali je Valensija sa dve trojke uspela da stigne zaostatak, međutim Boldvin je rešio pitanje pobednika

Najbolji u domaćem timu bio je Harper sa  20 poena, Prepelič je upisao 15, a Džons i Pradilja 13.

Makabio je vodio Boldvin sa 19 poena, Kolson je ostvario dabl-dabl učinak od 17 poena i 11 skokova, a isti broj poena upisao je i Dibartolomeo.