EVROLIGA: Kevin Panter nokautirao bledu Zvezdu

30.03.2021. 20:41
Džordan Lojd i Kevin Panter
Džordan Lojd i Kevin Panter / Izvor: MN Press

Crveno-beli nemoćni protiv Armanija.

Crvena zvezda je doživela ubedjiv poraz od Armanija rezultatom 93:72 u 32. kolu Evrolige.

NOVI UDARAC ZA ZVEZDU: Radonjić ostao bez važnog igrača pred Armani

MILUNOVIĆ IZAŠAO U PRVOM POLUVREMENU Stanković objasnio šta se desilo i ŠTA DALJE

PIKSI PORUČUJE PORTUGALU SA VRHA TABELE: Ostajemo prvi, reč predaja NE POSTOJI! A Mitrović - FANTASTIČNO...

Oslabljeni crveno-beli, za koje nisu igrali povređeni Kori Volden i Duop Rit, nisu imali snage da se ravnopravno suprotstave raspoloženom timu iz Milana.

Gosti su bili siloviti od prvog podbacivanja lopte u dvorani “Aleksandar Nikolić”. Italijanski velikan je na krilima Vladimira Micova i Karla Hajnsa “poleteo” do vođstva 10:0 i tu je praktično priča već bila zaključena. Zek Lidej je ubacio dve trojke, do kraja uvodne deonice za tri je pogodio i Luiđi Datome, pa su gosti posle 10 minuta imali upravo toliku prednost, 12:22.

Zvezda nje ostala bez pogonskog goriva, Džordan Lojd je bio usamljen u napadu, a serijom novih trojki Armani se početkom drugog kvartala odlepio na 30:15. Domaćin je pokušavao da svede minus na jednocifrenu brojku, ali se u finišu prvog poluvremena razigrao bivši bek Beograđana Kevin Panter koji je do odmora ubacio osam poena.

Amerikanac je nastavio da se poigrava sa odbranom crveno-belih i posle njegovog 17. poena Armani je vodio sa 64:41.

Crveno-beli nisu do kraja uspeli da se podignu iz nokdauna, u jednom trenutku im je pretila i katstrofa (58:87 u 36. minutu), a već u četvrtak ih očekuje duel pretposlednjeg kola evroligaške sezone za zaborav. Gost crveno-belih biće Makabi.

Crvena zvezda – Armani 72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 21:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Sudije: Lotermozer, Garsija, Lavruhin.

Crvena zvezda: Hol 7, Lojd 22, Uskoković 5, Davidovac 2, Lazić, Radanov, Dobrić 14, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 7, Kumzić 4, Noko 4.

Armani: Panter 23, Lidej 14, Micov 4, Moraskini 6, Rol 3, Rodrigez (8as), Tarževski 9, Bililja, Šilds 14, Bruks 3, Hajns 11, Datome 6.