ЕВРОЛИГА: Кевин Пантер нокаутирао бледу Звезду

30.03.2021. 20:41
Džordan Lojd i Kevin Panter
Џордан Лојд и Кевин Пантер / Извор: МН Press

Црвено-бели немоћни против Арманија.

Црвена звезда је доживела убеђив пораз од Арманија резултатом 93:72 у 32. колу Евролиге.

НОВИ УДАРАЦ ЗА ЗВЕЗДУ: Радоњић остао без важног играча пред Армани

МИЛУНОВИЋ ИЗАШАО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ Станковић објаснио шта се десило и ШТА ДАЉЕ

ПИКСИ ПОРУЧУЈЕ ПОРТУГАЛУ СА ВРХА ТАБЕЛЕ: Остајемо први, реч предаја НЕ ПОСТОЈИ! А Митровић - ФАНТАСТИЧНО...

Ослабљени црвено-бели, за које нису играли повређени Кори Волден и Дуоп Рит, нису имали снаге да се равноправно супротставе расположеном тиму из Милана.

Гости су били силовити од првог подбацивања лопте у дворани “Александар Николић”. Италијански великан је на крилима Владимира Мицова и Карла Хајнса “полетео” до вођства 10:0 и ту је практично прича већ била закључена. Зек Лидеј је убацио две тројке, до краја уводне деонице за три је погодио и Луиђи Датоме, па су гости после 10 минута имали управо толику предност, 12:22.

Звезда ње остала без погонског горива, Џордан Лојд је био усамљен у нападу, а серијом нових тројки Армани се почетком другог квартала одлепио на 30:15. Домаћин је покушавао да сведе минус на једноцифрену бројку, али се у финишу првог полувремена разиграо бивши бек Београђана Кевин Пантер који је до одмора убацио осам поена.

Американац је наставио да се поиграва са одбраном црвено-белих и после његовог 17. поена Армани је водио са 64:41.

Црвено-бели нису до краја успели да се подигну из нокдауна, у једном тренутку им је претила и катстрофа (58:87 у 36. минуту), а већ у четвртак их очекује дуел претпоследњег кола евролигашке сезоне за заборав. Гост црвено-белих биће Макаби.

Црвена звезда – Армани 72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 21:18)

Дворана: Александар Николић.

Судије: Лотермозер, Гарсија, Лаврухин.

Црвена звезда: Хол 7, Лојд 22, Ускоковић 5, Давидовац 2, Лазић, Раданов, Добрић 14, Симоновић 7, Јагодић-Куриџа 7, Кумзић 4, Ноко 4.

Армани: Пантер 23, Лидеј 14, Мицов 4, Мораскини 6, Рол 3, Родригез (8ас), Таржевски 9, Билиља, Шилдс 14, Брукс 3, Хајнс 11, Датоме 6.