EVROLIGA: Real može i bez Dončića, Armani iznenadio Himki (FOTO)

08.03.2018. 23:13
Fabijan Kozer
Fabijan Kozer / Izvor: Profimedia

Dobra partija Stefana Markovića.

Ekipa Armanija uspela je da iznenadi u gostima Himki u 25. kolu i tako zakomplikuje borbu za plej-of  ruskom timu. Tim iz grada mode u vođstvu je proveo veći deo utakmice predvođen sjajnim Endrjuom Gaudlokom. Međutim, Himki se nije predavao i uspeo je serijom 16-2 da preokrene rezultat i dođe do minimalnog vođstva u trećoj deonici. Ipak, to nije uplašilo goste koji su ponovo preuzeli kontrolu nad mečom i u poslednjoj četvrtini obezbedili trijumf. Gaudlok je sa 26 poena bio najefikasniji u Armaniju, a pratio ga je Kuzminskas sa 15. Po običaju, Šved je bio najbolji u redovima Himkija sa 24 poena, a 14 je postigao Anderson. Stefan Marković odigrao je veoma dobar meč postigavši pet poena uz po šest skokova i asistencija.

Makabi je posle dva uzastopna poraza dočekao žrtvu, odavno otpisani Efes i došao do pobede kojom je napravio još jedan korak ka obezbeđivanju mesta u plej-ofu. Ponos Izraela bio je u vođstvu tokom cele utakmice, a jedino što je Efes uspeo da uradi je dobijanje prve četvrtine poenom razlike. Pjer Džekson sa 18 i Majkl Rol sa 16 poena predvodili su Makabi, dok je Soni Vims sa 21 poenom bio najefikasniji u Efesu. Vladimri Štimac je u turskoj ekipi postigao dva poena i imao pet skokva za nepunih devet minuta u igri.

U španskom derbiju Baskonija je kao gost savladala Valensiju, uprkos minusu na poluvremenu. Tim iz Vitorije najavio je preokret u trećoj deonici, da bi pitanje pobednika rešio u poslednjih 10 minuta i tako i dalje ostao u igri za plej-of. Daleko najbolji u redovima Baskonije bili su Uertas sa 19 i Vojtman sa 16 poena, dok je najefikasniji  uValensiji bio San Emeterio sa 15 uz 12 Dubljevića.

Real Madrid dočekao je Panatinaikos bez povređenog Luke Dončića, ali to nije smetalo Kraljevskom klubu da ubedljivo savlada Atinjane. Tokom prvog poluvremena viđena je uglavnom izjednačena borba, a na velikom odmoru je Real imao poen prednosti. Igra Atinjana se potpuno raspala u drugom poluvremenu što je Real iskoristio i tako ostvario važnu pobedu kako bi u plkej-ofu obezbedio prednost domaćeg terena. Fantastičan meč je odigrao Kozer koji je sa 26 poena bio najefikasniji u Realu, a ispratio ga je Kampaco sa 15. Daleko najbolji u Panatinaikosu bio je Džejms sa 23 poena.

Barselona - Crvena zvezda (21)

Tabela: CSKA 19-5, Olimpijakos 17-7, Fenerbahče 17-7, Žalgiris 15-9, Real Madrid 15-10, Panatinikos 14-11, Himki 14-11, Makabi 13-12, Baskonija 12-13, Unikaha 10-14, Crvena zvezda 10-14, Bamberg 9-15, Valensija 9-16, Armani 9-16, Barselona 7-17, Efes 6-19.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.