ЕВРОЛИГА: Реал може и без Дончића, Армани изненадио Химки (ФОТО)

08.03.2018. 23:13
Fabijan Kozer
Фабијан Козер / Извор: Профимедиа

Добра партија Стефана Марковића.

Екипа Арманија успела је да изненади у гостима Химки у 25. колу и тако закомпликује борбу за плеј-оф  руском тиму. Тим из града моде у вођству је провео већи део утакмице предвођен сјајним Ендрјуом Гаудлоком. Међутим, Химки се није предавао и успео је серијом 16-2 да преокрене резултат и дође до минималног вођства у трећој деоници. Ипак, то није уплашило госте који су поново преузели контролу над мечом и у последњој четвртини обезбедили тријумф. Гаудлок је са 26 поена био најефикаснији у Арманију, а пратио га је Кузминскас са 15. По обичају, Швед је био најбољи у редовима Химкија са 24 поена, а 14 је постигао Андерсон. Стефан Марковић одиграо је веома добар меч постигавши пет поена уз по шест скокова и асистенција.

Макаби је после два узастопна пораза дочекао жртву, одавно отписани Ефес и дошао до победе којом је направио још један корак ка обезбеђивању места у плеј-офу. Понос Израела био је у вођству током целе утакмице, а једино што је Ефес успео да уради је добијање прве четвртине поеном разлике. Пјер Џексон са 18 и Мајкл Рол са 16 поена предводили су Макаби, док је Сони Вимс са 21 поеном био најефикаснији у Ефесу. Владимри Штимац је у турској екипи постигао два поена и имао пет скоква за непуних девет минута у игри.

У шпанском дербију Басконија је као гост савладала Валенсију, упркос минусу на полувремену. Тим из Виторије најавио је преокрет у трећој деоници, да би питање победника решио у последњих 10 минута и тако и даље остао у игри за плеј-оф. Далеко најбољи у редовима Басконије били су Уертас са 19 и Војтман са 16 поена, док је најефикаснији  уВаленсији био Сан Еметерио са 15 уз 12 Дубљевића.

Реал Мадрид дочекао је Панатинаикос без повређеног Луке Дончића, али то није сметало Краљевском клубу да убедљиво савлада Атињане. Током првог полувремена виђена је углавном изједначена борба, а на великом одмору је Реал имао поен предности. Игра Атињана се потпуно распала у другом полувремену што је Реал искористио и тако остварио важну победу како би у плкеј-офу обезбедио предност домаћег терена. Фантастичан меч је одиграо Козер који је са 26 поена био најефикаснији у Реалу, а испратио га је Кампацо са 15. Далеко најбољи у Панатинаикосу био је Џејмс са 23 поена.

Барселона - Црвена звезда (21)

Табела: ЦСКА 19-5, Олимпијакос 17-7, Фенербахче 17-7, Жалгирис 15-9, Реал Мадрид 15-10, Панатиникос 14-11, Химки 14-11, Макаби 13-12, Басконија 12-13, Уникаха 10-14, Црвена звезда 10-14, Бамберг 9-15, Валенсија 9-16, Армани 9-16, Барселона 7-17, Ефес 6-19.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.