EVROLIGA: Ubedljiv poraz Zvezde, moćni CSKA držao čas (FOTO)

15.11.2017. 20:53
Tejlor Ročesti

Meč 7. kola igran je u beogradskoj "Štark Areni".

Crvena zvezda je na meču 7. kola Evrolige, u beogradskoj "Štark Areni", doživela ubedljiv poraz, CSKA je slavio rezultatom 59:85 (10:22, 17:22, 7:21, 25:20).  Tim sa Malog Kalemegdana je pružio bledu partiju, igrao je bez energije, što je favorizovani rival znao iskusno da kazni.

Na početku susreta,  na kratko je vođena ravnopravna borba, tada je šuterski bio raspoložen Ročesti, ali posle njegove trojke (7:8, 4. minut) gosti odmiču na 8:14. Solidno su u tim trenucima igrali Lesor i Feldin, ali Voroncevič trojkom postavlja rezultat prve četvrtine – 10:22.

Drugu deonicu otvorio je Antić trojkom, ali na isti način je uzvratio Rodrigez uz zvuk sirene. Rusi zatim odlaze na plus 13 (13:26, 15:28), nije pomagala dobra igra Ročestija i Lesora, Armejci su čuvali osetno vođstvo. Ipak, Zvezda pravi seriju 6:0 (25:35, 18. minut), ali ne uspeva da smanji minus na jednocifren broj, a gosti rutinski koriste greške crveno-belih i na pauzu između poluvremena odlaze sa plus 17 (27:44).

Moskovljani su nastavili da dominiraju i u drugoj polovini susreta (27:50, 22. minut) i da konstantno povećavaju vođstvo. Vezali su sa poenima iz prvog poluvremena seriju 13:0 i stigli do plus 27 (29:57). Posle Higinsovih poena CSKA stiže do najvećeg preimućstva do tada 32:65 (30. minut).

U poslednjem kvartalu izabranici trenera Dušana Alimpijevića su samo uspeli da svedu razliku na oko 25 poena, doduše i rival nije pokazivao entuzijazam u finišu meča. Sve u svemu, bleda partija srpskog i regionalnog šampiona, prerana predaja i preblag otpor, bez obzira što se radi o moćnom rivalu i trenutno najboljem timu Evrolige.

CRVENA ZVEZDA – CSKA  59:85 (10:22, 17:22, 21:7, 25:20)

Dvorana: Štark Arena. Gledalaca: 13.467. Sudije: Erezuelo (Španija), Haliko (Estonija), Romano (Izrael).

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Radičević 2, Dangubić 2, Lazić, Antić 9, Dobrić, Feldin 12, Apić, Ročesti 15, Lesor 7, Jovanović 4, Bjelica 8.

CSKA: De Kolo 16, Fridzon 1, Antonov, Rodrigez 11, Voroncevič 9, Klajburn 6, Higins 12, Kulagin 5, Krijapa, Kurbanov 7, Hajns 13, Hanter 5.

Unikaha - Žalgiris 83:85

TABELA: CSKA 6-1, Himki 5-2, Fenerbahče 4-3, Olimpijakos 4-3, Makabi 4-3, Real 4-3, Žalgiris 4-3, Panatinaikos 4-3, Bamberg 4-3, Valensija 3-4, Unikaha 3-4, Barselona 2-5, Crvena zvezda 2-5, Baskonija 2-5, Anadolu Efes 2-5, Armani 2-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.