ЕВРОЛИГА: Убедљив пораз Звезде, моћни ЦСКА држао час (ФОТО)

15.11.2017. 20:53
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести

Меч 7. кола игран је у београдској "Штарк Арени".

Црвена звезда је на мечу 7. кола Евролиге, у београдској "Штарк Арени", доживела убедљив пораз, ЦСКА је славио резултатом 59:85 (10:22, 17:22, 7:21, 25:20).  Тим са Малог Калемегдана је пружио бледу партију, играо је без енергије, што је фаворизовани ривал знао искусно да казни.

На почетку сусрета,  на кратко је вођена равноправна борба, тада је шутерски био расположен Рочести, али после његове тројке (7:8, 4. минут) гости одмичу на 8:14. Солидно су у тим тренуцима играли Лесор и Фелдин, али Воронцевич тројком поставља резултат прве четвртине – 10:22.

Другу деоницу отворио је Антић тројком, али на исти начин је узвратио Родригез уз звук сирене. Руси затим одлазе на плус 13 (13:26, 15:28), није помагала добра игра Рочестија и Лесора, Армејци су чували осетно вођство. Ипак, Звезда прави серију 6:0 (25:35, 18. минут), али не успева да смањи минус на једноцифрен број, а гости рутински користе грешке црвено-белих и на паузу између полувремена одлазе са плус 17 (27:44).

Московљани су наставили да доминирају и у другој половини сусрета (27:50, 22. минут) и да константно повећавају вођство. Везали су са поенима из првог полувремена серију 13:0 и стигли до плус 27 (29:57). После Хигинсових поена ЦСКА стиже до највећег преимућства до тада 32:65 (30. минут).

У последњем кварталу изабраници тренера Душана Алимпијевића су само успели да сведу разлику на око 25 поена, додуше и ривал није показивао ентузијазам у финишу меча. Све у свему, бледа партија српског и регионалног шампиона, прерана предаја и преблаг отпор, без обзира што се ради о моћном ривалу и тренутно најбољем тиму Евролиге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЦСКА  59:85 (10:22, 17:22, 21:7, 25:20)

Дворана: Штарк Арена. Гледалаца: 13.467. Судије: Ерезуело (Шпанија), Халико (Естонија), Романо (Израел).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Радичевић 2, Дангубић 2, Лазић, Антић 9, Добрић, Фелдин 12, Апић, Рочести 15, Лесор 7, Јовановић 4, Бјелица 8.

ЦСКА: Де Коло 16, Фридзон 1, Антонов, Родригез 11, Воронцевич 9, Клајбурн 6, Хигинс 12, Кулагин 5, Кријапа, Курбанов 7, Хајнс 13, Хантер 5.

Уникаха - Жалгирис 83:85

ТАБЕЛА: ЦСКА 6-1, Химки 5-2, Фенербахче 4-3, Олимпијакос 4-3, Макаби 4-3, Реал 4-3, Жалгирис 4-3, Панатинаикос 4-3, Бамберг 4-3, Валенсија 3-4, Уникаха 3-4, Барселона 2-5, Црвена звезда 2-5, Басконија 2-5, Анадолу Ефес 2-5, Армани 2-5.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.