EVROLIGA: Žalgirisu pobeda, Tavaresu rekord, Nua trojkom srušio Olimpijakos

15.12.2022. 22:56
KK Žalgiris
KK Žalgiris / Izvor: Foto: Euroleague

Odigrani prvi mečevi 14. kola.

Odigrani su prvi mečevi 14. kola Evrolige, a osim Crvene zvezde u preostala tri su pobede ostvarili domaćini. Žalgiris je uspeo da savlada Real sa 81:72, Bajern je bio bolji od Barselone 97:92, dok je Asvel trojkom Nua desetinku pre kraja pobedio Olimpijakos sa 77:75.

MESINA: Zaslužili smo pobedu

RATNICI U PROBLEMU: Povredio se Stef Kari, sledi mu duža pauza (FOTO)

IVANOVIĆ MIRAN POSLE PORAZA: Igračima je u ČETIRI reči rekao sve

Žalgiris je posle tri uzastopna poraza uspeo da prekine seriju loših rezultata pošto je savladao u Kaunasu Real Madrid 81:72. Domaćin je imao rezultatski zaostatak od tri poena posle prve četvrtine, ali je u nastavku uspeo da dođe do vođstva od dva poena na poluvremenu. Sa poenom prednosti je Žalgiris ušao u poslednjuu deonicu, a zatim je serijom 8-0 uspeo da reši i pitanje pobednika. Kinan Evans predvodio je domaćina sa 20 poena, a poen manje postigao je Edgaras Ulanovas. U Realu je Džanan Musa postigao 22, a Mario Hezonja 17 poena. Valter Tavares je postigao sedam poena uz sedam skokova, ali je imao i šest blokada po čemu je postao rekorder na večnoj listi Evrolige.

Bajern je uspeo u Minhenu da savlada Valensiju, a u prilično izjednačenom meču presudila je druga četvrtina koju je Bajern dobio sa sedam razlike i tu prednost uspeo da sačuva do kraja. Kori Volden je sa 18 poena bio najefikasniji u Bajernu, dok je Isak Bonga postigao 14. Ognejn Jaramaz psotigao je šest poena. Kod Valensije je Bojan Dubljević postigao 28 poena, a Džered Harper je dodao 15.

Asvel je uspeo da ostvari treći uzastopni trijumf pošto je u neizvesnoj završnici savladao Olimpijakos koji je na poluvremenu imao 16 poena prednosti. Međutim, francuski tim je uspeo da se potpuno vrati u utakmicu i izbori se za neizvesnu završnicu u kojoj je Amine Nua postigao trojku desetinku pre kraja za trijumf. Džona Metjus i Šarl Kaudi su postigli po 14 poena za Asvel, dok su poen manje imaloi Nua i Nado De Kolo. Saša Vezenkov je bio najefikasniji u Olimpijakosu sa 16 poena, a 14 je postigao Ajzea Kanan.