EVROLIGA: Zvezda bez šanse protiv Makabija, povređen Feldin!

18.01.2018. 21:49 22:50
Dešon Tomas u duelu sa Brankom Lazićem
Dešon Tomas u duelu sa Brankom Lazićem / Izvor: MN Press

Crveno-beli poraženi u Tel Avivu 19. kolu elitnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija rezultatom 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23), ali više od poraza u 19. kolu Evrolige sve u crveno-belom taboru treba da zabrine povreda skočnog zgloba Džejmsa Feldina. Reprezentativac Dominikanske Republike nezgodno je doskočio početkom druge četvrtine, nije se više vraćao na teren u Tel Avivu i na prvi pogled deluje da će morati da pauzira u narednom periodu. Porazom od "Ponosa Izraela" crveno-beli su šanse za plasman u plej-of sveli na domen teorije, jer osmoplasirani Makabi šampionu Jadrana i Srbije beži tri pobede uz bolji međusobni skor.

DA LI TO ZNAČI DA OSTAJE? Boaći pravio ŠOU na treningu Zvezde (VIDEO)

NIJE SAMO BEN! U Zvezdu stiže još jedan igrač Olimpijakosa. U pitanju je reprezentativac!

Zvezda je doputovala u Tel Aviv bez Pera Antića i energije utrpošene u žestokoj bici sa Himkijem. Gosti su bili u egalu sa domaćinom samo u prva tri-četiri minuta, a posle pet vezanih poena Rola, makabi se prvi put ozbiljnije odlepio, 12:5 u petom minutu. Matijas Lesor i Dilan Enis vratili su rezultatski egal (14:14), ali je u psolednja dva minuta uvodne četvrtine sevnula serija domaćina 9:2 i Makabi se ponovo udaljio, 23:16.

Druga četvrtina bila je kobna za Beograđane. Džejms Feldin se povredio u 12. minutu pošto je stao na nogu Aleksa Tajusa i posle ubačenih penala za 28:20 morao je da napusti parket do kraja utakmice. Držali su se crveno-beli do sredine drugog kvartala, a onda je Makabi predvođen raspoloženim Tajusom i probiuđenim Dešonom Tomasom dodao gas i odelpio se na 47:29 na poluvremenu.

Nije opao moral košarkašima Crvene zvezde i pored jakog minusa na semaforu, pa je tim Dušana Alimpijevića u trećoj četvrtini uspeo da se približi domaćinu na sedam poena zaostatka, 55:48 u 27. minutu posle trojke Dejana Davidovca. Međutim, Pjer Džekson je preuzeo odgovornost u kriznim trenucima i sa četiri vezana poena vratio dvocifrenu prednost, 64:52.

Makabi
Makabi / Izvor: MN Press

Oslabljeni crveno-beli su se borili koliko su mogliu, ali nisu uspeli opasnije da priprete u poslednjoj deonici. Makabi je rutinski priveo kraju posao i praktično izbacio iz trke za plej-of jednog od konkurenata.

Makabi – Crvena zvezda 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23)

DVORANA: Menora Mivtakim arena.

GLEDALACA: 10.500.

SUDIJE: Hristodulu (Grčka), Peruga (Španija), Viklicki (Češka).

MAKABI: Tomas 10, Mašur, Rol 7, Kejn 14, Tajus 15 (7sk), Dibartolomeo 6, Koen, Kol 10 (5as), Bolden 1 (7sk), Parahuski 4, Zusmen, Džekson 22 (5as).

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 9 (7sk), Davidovac 6, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 6, Janković, Ročesti 10 (8as), Lesor 10, Enis 7, Jovanović 7 (5sk), Bjelica 13.

Unikaha – Real Madrid (20.45)

TABELA: CSKA 14-4, Olimpijakos 13-6, Žalgiris 12-7, Real 12-6, Fenerbahče 12-6, Panatinaikos 12-6, Himki 11-8, Makabi 10-9, Baskonija 8-10, Barselona 7-12, Bamberg 7-12, Unikaha 7-11, Crvena zvezda 7-12, Valensija 6-13. Armani 5-13, Anadolu Efes 5-13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.