ЕВРОЛИГА: Звезда без шансе против Макабија, повређен Фелдин!

18.01.2018. 21:49 22:50
Dešon Tomas u duelu sa Brankom Lazićem
Дешон Томас у дуелу са Бранком Лазићем / Извор: МН Press

Црвено-бели поражени у Тел Авиву 19. колу елитног такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Макабија резултатом 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23), али више од пораза у 19. колу Евролиге све у црвено-белом табору треба да забрине повреда скочног зглоба Џејмса Фелдина. Репрезентативац Доминиканске Републике незгодно је доскочио почетком друге четвртине, није се више враћао на терен у Тел Авиву и на први поглед делује да ће морати да паузира у наредном периоду. Поразом од "Поноса Израела" црвено-бели су шансе за пласман у плеј-оф свели на домен теорије, јер осмопласирани Макаби шампиону Јадрана и Србије бежи три победе уз бољи међусобни скор.

ДА ЛИ ТО ЗНАЧИ ДА ОСТАЈЕ? Боаћи правио ШОУ на тренингу Звезде (ВИДЕО)

НИЈЕ САМО БЕН! У Звезду стиже још један играч Олимпијакоса. У питању је репрезентативац!

Звезда је допутовала у Тел Авив без Пера Антића и енергије утрпошене у жестокој бици са Химкијем. Гости су били у егалу са домаћином само у прва три-четири минута, а после пет везаних поена Рола, макаби се први пут озбиљније одлепио, 12:5 у петом минуту. Матијас Лесор и Дилан Енис вратили су резултатски егал (14:14), али је у псоледња два минута уводне четвртине севнула серија домаћина 9:2 и Макаби се поново удаљио, 23:16.

Друга четвртина била је кобна за Београђане. Џејмс Фелдин се повредио у 12. минуту пошто је стао на ногу Алекса Тајуса и после убачених пенала за 28:20 морао је да напусти паркет до краја утакмице. Држали су се црвено-бели до средине другог квартала, а онда је Макаби предвођен расположеним Тајусом и пробиуђеним Дешоном Томасом додао гас и оделпио се на 47:29 на полувремену.

Није опао морал кошаркашима Црвене звезде и поред јаког минуса на семафору, па је тим Душана Алимпијевића у трећој четвртини успео да се приближи домаћину на седам поена заостатка, 55:48 у 27. минуту после тројке Дејана Давидовца. Међутим, Пјер Џексон је преузео одговорност у кризним тренуцима и са четири везана поена вратио двоцифрену предност, 64:52.

Makabi
Макаби / Извор: МН Press

Ослабљени црвено-бели су се борили колико су моглиу, али нису успели опасније да припрете у последњој деоници. Макаби је рутински привео крају посао и практично избацио из трке за плеј-оф једног од конкурената.

Макаби – Црвена звезда 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23)

ДВОРАНА: Менора Мивтаким арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 10.500.

СУДИЈЕ: Христодулу (Грчка), Перуга (Шпанија), Виклицки (Чешка).

МАКАБИ: Томас 10, Машур, Рол 7, Кејн 14, Тајус 15 (7ск), Дибартоломео 6, Коен, Кол 10 (5ас), Болден 1 (7ск), Парахуски 4, Зусмен, Џексон 22 (5ас).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 9 (7ск), Давидовац 6, Лазић 2, Добрић 5, Фелдин 6, Јанковић, Рочести 10 (8ас), Лесор 10, Енис 7, Јовановић 7 (5ск), Бјелица 13.

Уникаха – Реал Мадрид (20.45)

ТАБЕЛА: ЦСКА 14-4, Олимпијакос 13-6, Жалгирис 12-7, Реал 12-6, Фенербахче 12-6, Панатинаикос 12-6, Химки 11-8, Макаби 10-9, Басконија 8-10, Барселона 7-12, Бамберг 7-12, Уникаха 7-11, Црвена звезда 7-12, Валенсија 6-13. Армани 5-13, Анадолу Ефес 5-13.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.